Młody talent Realu może trafić do San Sebastian

Takefusa Kubo
Takefusa Kubo Pressfocus

Takefusa Kubo uchodził przed laty za jeden z największych talentów japońskiej piłki. W 2019 roku piłkarza sprowadził Real Madryt, jednak skończyło się na regularnych wypożyczeniach. W trakcie trwającego okienka transferowego, 21-latek może definitywnie pożegnać się z Królewskimi.

  • Takefusa Kubo został kupiony w 2019 roku, ale nie zadebiutował w barwach Realu Madryt
  • W trakcie ostatnich sezonów był wypożyczany do Villarrealu, Getafe i RCD Mallorca
  • Real Sociedad negocjuje z Królewskimi transfer definitywny Japończyka

Japończyk nie dostał szansy w Madrycie

Kupiony w 2019 roku Takefusa Kubo nie otrzymał nawet szansy na debiut w seniorskim składzie Realu Madryt. Japończyk regularnie był wypożyczany do różnych klubów z La Liga, ale nigdzie nie mógł zagrzać miejsca na stałe. Najlepszy w jego wykonaniu był poprzedni sezon, w którym zyskał regularność i stał się ważnym zawodnikiem RCD Mallorca

Japończyk w 30 meczach zanotował dwa trafienia i trzy asysty, czym przyczynił się do utrzymania Los Bermellones w lidze. Jak donosi Ramon Alvarez, pomocnik może latem definitywnie opuścić Los Blancos, jednak wcale nie na rzecz Majorki. Real jest w trakcie negocjowania jego transferu z Realem Sociedad.

Baskowie chcieliby kupić filigranowego pomocnika, a zarząd Królewskich stawia przed nimi jeden warunek. Wymagają, aby umowa z nowym klubem zawierała klauzulę wykupu piłkarza. Mistrzowie Hiszpanii wierzą w jego potencjał i chcą mieć możliwość w przypadku eksplozji talentu, sprowadzenia go z powrotem do Madrytu. 

Kubo wyceniany jest obecnie w granicach 7,5 mln euro. Potencjalny transfer do Realu Sociedad, zdaniem hiszpańskich mediów, może zamknąć się w kwocie 7 mln euro.

Czytaj również: Ruediger zdradził kto przekonał go do wybrania Realu

Komentarze