LA Galaxy zainteresowane pomocnikiem Barcy

Riqui Puig
Riqui Puig Pressfocus

Riqui Puig to jeden z piłkarzy, którzy nie liczą się dla Xaviego i nie zostali zabrani na tournee przedsezonowe. Hiszpan zdaje sobie sprawę, że musi odejść, jednak niewiele klubów przejawia nim zainteresowanie. Według Ferrana Martineza o cenę pomocnika zapytało Los Angeles Galaxy.

  • Riqui Puig znajduje się na wylocie z FC Barcelony
  • Blaugrana chce się go pozbyć, jednak niewiele zespołów wykazało zainteresowanie pomocnikiem
  • Według Ferrana Martineza takowe wzbudził on w zespole Los Angeles Galaxy

Barca liczy na pozbycie się niechcianego pomocnika

Riqui Puig to jeden z piłkarzy o łatce “wiecznego talentu”. Pomocnik na przestrzeni ostatnich lat wielokrotnie dostawał szansę do pokazania swojego potencjału, ale nigdy w pełni jej nie wykorzystał. Hiszpan nie przekonał do siebie także Xaviego, który jasno zakomunikował mu, że nie ma już przyszłości w Barcelonie. 

Pomocnik został poza kadrą na przedsezonowe tournee co jasno pokazało, że nie będzie brany przez trenera pod uwagę przy planowaniu kadry na kolejny sezon. Mimo młodego wieku i niskich zarobków, do tej pory niewiele zespołów wykazało zainteresowanie sprowadzeniem Puiga. Jednym z nich była Celta Vigo, ale ostatecznie na chęciach się skończyło.

Ferran Martinez przekazał w sobotę, że zainteresowanie sprowadzeniem wychowanka FC Barcelony wykazało Los Angeles Galaxy. Dumie Katalonii zależy na pozbyciu się Hiszpana, dlatego klub nie liczy na zbyt wielki zarobek na jego sprzedaży. W ubiegłym sezonie Riqui Puig rozegrał 17 meczów, co przełożyło się jednak na nieco ponad 500 minut na boisku.

Komentarze