Kontuzja Luki Modricia. Ile będzie pauzował?

Luka Modrić
Luka Modrić PressFocus

Pomocnik wrócił z przerwy na reprezentacje z urazem. Luka Modrić odpocznie przez 8-10 dni i na pewno będzie dostępny na El Clasico (16 października), o ile kontuzja się nie pogłębi.

• „Wirus FIFA” nie ominął Realu Madryt
  • Z urazem do stolicy Madrytu wrócił Luka Modrić
  • Chorwat będzie pauzował 8-10 dni

Celem Modricia jest powrót na El Clasico

Luka Modrić nabawił się kontuzji podczas ostatniej przerwy reprezentacyjnej i prawdopodobnie nie będzie do dyspozycji Carlo Ancelottiego przez najbliższe dwa lub trzy mecze, w zależności od przebiegu rehabilitacji. Hiszpański dziennik „MARCA” podaje, że chodzi o przeciążenie mięśniowe. 37-latek odpocznie więc w starciach Realu Madryt z Osasuną Pampeluna, Szachtarem Donieck (u siebie) i być może Getafe.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to zdobywca Złotej Piłki z 2018 roku dostanie swoje minuty w wyjazdowym spotkaniu Ligi Mistrzów przeciwko Szachtarowi Donieck, które zostanie rozegrane w Warszawie na stadionie Legii. Pięć dni później odbędzie się El Clasico, czyli mecz na szczycie z Barceloną, do którego Luka Modrić ma być przygotowany w stu procentach.

Legendarny pomocnik pomimo 37 lat na karku wciąż zachwyca swoją grą na europejskich stadionach. Były zawodnik Tottenhamu Hotspur po tej kampanii prawdopodobnie przedłuży swoją umowę z „Królewskimi” do 30 czerwca 2024 roku.

Chorwat w 9 spotkaniach obecnego sezonu strzelił 2 bramki i zanotował 1 asystę. Portal „Transfermarkt” wycenia go na 10 milionów euro.