Modrić: Mbappe podjął decyzję i teraz musi z tym żyć

Luka Modrić
Luka Modrić PressFocus

Luka Modrić przedłużył swój pobyt w Realu Madryt i nadal będzie odgrywał ważną rolę w drużynie Carlo Ancelottiego. Teraz Chorwat wypowiedział się na temat decyzji Kyliana Mbappe o odrzuceniu oferty Los Blancos, stwierdzając, że francuski napastnik miał prawo dokonać takiego wyboru.

  • Modrić wypowiedział się na temat Mbappe
  • Chorwat przyznał, że liczył na transfer Francuza do Realu
  • Pomocnik skomentował również odejście Sergio Ramosa

“Pożegnanie Sergio Ramosa było dla mnie szczególnie trudne”

Luka Modrić odegrał kluczową rolę w drodze Realu Madryt do kolejnego triumfu w Lidze Mistrzów w zeszłym sezonie i wierzy, że drużyna jest silna, niezależnie od tego, czy Mbappe dołączyłby do klubu czy nie.

– Mbappe podjął taką decyzję. Miał do tego prawo, a teraz musi z tym żyć. Wszyscy mieliśmy nadzieję, że do nas dołączy, ale tak się nie stało. Nie zamierzamy go za to ukrzyżować. To świetny zawodnik. Ale ja zawsze powtarzam, że nikt nie jest ważniejszy od klubu – powiedział Modrić.

Chorwat krótko nawiązał też do Lionela Messiego, który odszedł do Paris Saint-Germain. – To wielka szkoda oglądać go w innej koszulce po tylu wspaniałych El Classico. Z Neymarem i Mbappe tworzą świetne trio, ale my jesteśmy Realem i ich zmiażdżyliśmy w Lidze Mistrzów. To był fantastyczny wieczór – przyznał gracz Realu Madryt.

Za czasów Luki Modrić Królewskich opuściło wielu zawodników, jednak chorwacki pomocnik szczególnie wspomina jednego gracza. – Odejście Sergio Ramosa było dla mnie trudne. Od pierwszych dni w klubie bardzo mi pomagał, potem staliśmy się przyjaciółmi i spędzaliśmy razem wiele czasu również poza boiskiem. Nigdy nie jest łatwo, gdy z klubu odchodzą weterani, ale pożegnanie Sergio było dla mnie szczególnie trudne – dodał Modrić.

Zobacz również: Co dalej z Dembele? Kontrakt Francuza wygasł…

Komentarze