Modrić nie chce kończyć kariery

Luka Modrić
Luka Modrić PressFocus

Luka Modrić nie myśli o zakończeniu kariery. Chorwacki pomocnik mimo 36 lat, wciąż pozostaje u szczytu swojej formy i jest kluczową postacią Realu Madryt. Wraz z Toni Kroosem i Casemiro tworzy mocny środek pola będący siłą napędową Królewskich. 

  • Luka Modrić nie myśli na razie o zakończeniu kariery
  • Chorwat nadal chce kontynuować grę dla Realu Madryt
  • Pomocnikowi kończy się kontrakt w czerwcu tego roku i prawdopodobnie przedłuży go o kolejny rok

Modrić przedłuży kontrakt z Realem

Modrić w obecnej kampanii ma na swoim koncie już 26 występów we wszystkich rozgrywkach i w każdym z tych spotkań utrzymywał swój wysoki poziom. Biorąc pod uwagę wiek Chorwata, intensywność gier oraz wysoką formę wielu zastanawia się, jak długo Modrić będzie jeszcze grał w piłkę. 

36-letni pomocnik nie ma żadnego planu i mając na uwadze obecną sytuację pewnie będzie przedłużał kontrakt z sezonu na sezon. – Kiedy planuje zakończyć karierę? Nie wiem. Może po czterdziestce, a może przed. Na razie muszę iść krok po kroku do przodu i cieszyć się tym, co mam – przyznał Modrić w rozmowie  z Mundo Deportivo. 

– Fizycznie czuję się świetnie. To jest dla mnie bardzo ważne, pod względem mentalnym również. Jestem  w bardzo dużym klubie, bez wątpienia jednym z najlepszych na świecie i będę się starał utrzymać najwyższy poziom tak długo, jak to będzie możliwe – dodał Modrić. 

Pomocnik ma obowiązujący kontrakt z Realem do końca obecnego sezonu, ale wszystko wskazuje na to, że obie strony bez problemu dojdą do porozumienia w sprawie podpisania nowej umowy. Jej długość stoi pod znakiem zapytania, choć zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami można spodziewać się, że zostanie przedłużona o kolejny rok. 

Zobacz również: Mecz z Atletico mitem założycielskim Barcy Xaviego?

Komentarze