Modrić: Tęsknimy za Cristiano

Luka Modrić
Luka Modrić fot. Grigoriy Sokolov / Sputnik/ Hepta / Sport Pic

Luka Modrić przyznał, że Real Madryt tęskni za Cristiano Ronaldo. – To zawodnik, za którym tęsknił by każdy zespół – powiedział chorwacki pomocnik.

Czytaj dalej…

Ronaldo zdobył 450 bramek w zaledwie 438 występach w barwach Królewskich, zanim latem ubiegłego roku przeniósł się do Juventusu.

– To zawodnik, którego brakowałoby każdej drużynie – powiedział Modrić. – Znalezienie zastępstwa dla Cristiano jest prawie niemożliwie. Co zrobił dla tego klubu… Oczywiście tęsknimy za Cristiano.

– Klub stara się pozwolić innym zawodnikom pełnić swoje role w ataku. To nie jest łatwe. Cristiano zdobywał 50 bramek i nie można znaleźć kogoś, kto strzeliłby tak wiele. Potrzebowalibyśmy dwóch lub trzech zawodników, którzy strzeliliby 10, 15 lub 20 goli. W tym sezonie tego nie mamy – kontynuował.

– Dlatego uważam, że zdobywanie bramek jest naszym największym problemem w tym sezonie. Na przykład przeciwko Barcelonie w pucharze mieliśmy wiele sytuacji, ale drużyna z taką jakość może się ukarać – mówił Modrić.

– Cristiano nie ma, ale nie możemy narzekać na to przez 10 następnych lat. Klub zaufał innym zawodnikom, takim jak Bale, Asensio, Benzema, a także Mariano i Vinicius, który bardzo dobrze sobie radzi jak na swój wiek. Czasami jednak rzeczy nie idą tak, jak byśmy sobie tego życzyli. Wszystko, co możemy zrobić, to pracować i iść dalej razem. Real zawsze będzie na górze. Czasami tam nas nie ma, ale zawsze wracamy – dodał.

Komentarze