Mógł grać dla Realu Madryt. Wybrał Barcelonę

Andreas Christensen
Andreas Christensen Pressfocus

Andreas Christensen dogadał się z Barceloną w sprawie transferu do tego klubu. Duńczyk wcześniej oferowany był Realowi Madryt.

  • Andrea Christensen zdecydował o swojej klubowej przyszłości
  • Duńczyk będzie kontynuował karierę w La Lidze
  • Następny klub defensora Chelsea to Barcelona

Christensen ma zagrać w La Lidze

Klubowa przyszłość Andreasa Christensena to kwestia, nad którą od miesięcy zastanawiała się Chelsea. Londyńczycy chcieli zatrzymać defensora, którego umowa z klubem wygasa już 30 czerwca. Duńczyk miał jednak inne zamiary i postanowił spróbować swoich sił poza Premier League, chociaż drużyny z tej ligi były nim zainteresowane.

Christensen to podstawowy gracz Chelsea. Łącznie dla londyńczyków zagrał ponad 150 razy. Ponadto pomógł jej wygrać między innymi Ligę Mistrzów. Nie dziwi zatem fakt, że o Duńczyka intensywnie zabiegał Bayern, który przegrał jednak wyścig o tego gracza.

Po Christensena sięgnie ostatecznie Barcelona. Blaugrana była bardzo zdeterminowana, ponieważ nie musi płacić odstępnego za zawodnika, co jest ważne w aktualnej sytuacji finansowej klubu. Transfer Duńczyka powinien zostać zrealizowany w przyszłym tygodniu. Barcelona na ostatniej prostej przelicytowała Bayern.

Jeżeli wszystko zakończy się zgodnie z przewidywaniami, Christensen będzie reprezentował Barcelonę. Duńczyk w zimowym oknie transferowym mógł jednak wzmocnić Real Madryt. Piłkarz został bowiem zaoferowany Królewskim. Londyńczycy chcieli bowiem zarobić jakiekolwiek pieniądze na odejściu swojego defensora. Królewscy nie byli zainteresowani pozyskaniem Christensena.

Czytaj także: Xavi pragnie zatrzymać weterana

Komentarze