Monchi: Chelsea miała wątpliwości ws. Kounde

Jules Kounde
Jules Kounde Pressfocus

Chelsea FC ponad rok starała się o Julesa Kounde z Sevilla FC. Francuski obrońca zdecydował się jednak na transfer do FC Barcelona. Dyrektor sportowy Los Nervionenses, Monchi wyjaśnił skąd taki wybór 23-letniego defensora.

  • Zdaniem Monchiego, Chelsea FC wycofała się z transferu Julesa Kounde na ostatniej prostej
  • Dyrektor sportowy Sevilli uważa, że Francuz nie pasował do ustawienia The Blues
  • Z tej nagłej wolty Chelsea, skwapliwie skorzystała FC Barcelona

Niezrozumiałe wątpliwości Chelsea

Chelsea FC już w zeszłym sezonie była poważnie zainteresowania Julesem Kounde. Sevilla FC za swojego obrońcę oczekiwała jednak aż 80 mln euro, więc ku ogromnemu rozczarowaniu, zarówno The Blues, jak i samego Kounde, transfer nie doszedł do skutku.

Tego lata, jak informował The Times, londyńczycy oferowali za 11-krtonego reprezentanta Francji 50 mln euro+ 5 mln euro dodatków, uzależnionych od sukcesów indywidualnych i klubowych Kounde. Władze Sevilli gotowe były przyjąć tą ofertę. FC Barcelona, także zainteresowana 23-letnim defensorem, wedle doniesień z Ramon Sanchez Pizjuan w ogóle z kolei nie złożyła żadnej konkretnej propozycji. Koniec końców, Kounde przeniósł się jednak na Camp Nou, a Los Nervionenses otrzymali za niego ok. 60 mln euro. Skąd zatem ten nagły zwrot wydarzeń?

Przez dłuższy czas rozmawialiśmy z Chelsea i w zeszły czwartek osiągnęliśmy nawet porozumienie ws. transferu Kounde – przyznał dyrektor sportowy czerwono-białych, Monchi w rozmowie ze Sky Sports. – Jednak w ostatniej chwili, w sytuacji, kiedy wszystko było już ustalone, Chelsea miała kilka wątpliwości. Nie mieli pewności, czy Kounde to odpowiedni profil gracza dla nich i czy jest typem zawodnika, którego potrzebują.

Barcelona z kolei pierwszą ofertę złożyła w poniedziałek, ale nie spełniała naszych oczekiwań. Po dłuższych rozmowach, udało się jednak dopiąć tą transakcję do końca – dodał.

Przeczytaj również: Kounde z jasnym celem po transferze. ”Chcę wygrać wszystko”

Komentarze