Kapitan Levante chce pozostać w La Lidze. Wybrał nowy klub

Jose Morales
Jose Morales PressFocus

Levante spadło z La Ligi, ale Jose Morales wciąż liczy na grę w elicie. Choć pierwotnie zakładano, że kapitan zostanie w zespole Żab, ten pozostaje otwarty na transfer do Villarrealu.

  • Levante spadło z La Ligi, ale Jose Morales chciałby pozostać w elicie
  • Weteran Żab ma za sobą kolejny udany, pod względem indywidualnym, sezon
  • 34-latek chciałby transferu do Villarrealu. Wówczas nie musiałby się przeprowadzać, a w dodatku rywalizowałby w europejskich pucharach

Morales chce transferu do Villarrealu

Levante nie zdołało nadrobić strat w końcówce sezonu i pożegnało się z La Ligą. Zespół z Walencji strzelał mnóstwo bramek, ale jeszcze więcej tracił. Jeśli można wyróżnić jednego zawodnika, który nie ma sobie nic do zarzucenia względem występów w tej kampanii, wybór padłby na Jose Moralesa. Popularny El Comendante wyczyniał cuda w ofensywie, ale nie zdołał uratować swego zespołu przed degradacją.

Przez długie tygodnie zakładano, że kapitan pozostanie w drużynie Żab w drugiej lidze. Wygląda jednak na to, że 34-latek nie chce swoich ostatnich sezonów spędzić na obrzeżach poważnej piłki. Ponadto Morales musiałby zgodzić się na znaczną obniżkę pensji. Na ratunek przychodzą dwie duże marki – Real Betis i Villarreal. Choć Verdiblancos zapewnili sobie udział w Lidze Europy, El Comendante wolałby przejść do Żółtej Łodzi Podwodnej. Nie musiałby bowiem opuszczać Walencji. Zespół z Estadio de la Ceramica oferuje napastnikowi znaczną podwyżkę i walkę w Lidze Konferencji.

Portal Transfermarkt wycenia zawodnika na cztery miliony euro. Zaledwie rok pozostałego kontraktu i spadek do drugiej ligi sprawia jednak, że Levante musiałoby zaakceptować symboliczną kwotę odstępnego.

Morales rozegrał w tym sezonie 36 spotkań. Zanotował w nich 13 bramek i osiem asyst. Gracz jest związany z zespołem z Walencji od 2011 roku.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze