Morata: kiedy musimy zrobić krok do przodu, robimy to

Alvaro Morata
Alvaro Morata fot. PressFocus

Reprezentacja Hiszpanii pokonała Portugalię we wtorkowym starciu ostatniej kolejki fazy grupowej Ligi Narodów UEFA. La Furia Roja pokonała drużynę Fernando Santosa dzięki bramce zdobytej przez Alvaro Moratę. Po zakończeniu meczu na krótki komentarz pozwolił sobie Alvaro Morata.

  • Reprezentacja Hiszpanii rzutem na taśmę pokonała Portugalię na Estadio Municipal de Braga
  • Decydującego gola strzelił Alvaro Morata
  • Doświadczony napastnik podsumował spotkanie w rozmowie z Uefa.com

Morata bohaterem La Furia Roja

Reprezentacja Hiszpanii przystępowała do potyczki z Portugalczykami, zajmując drugie miejsce w tabeli grupy drugiej w Lidze Narodów UEFA. Tylko zwycięstwo zapewniała zawodnikom La Furia Roja awans do Final Four. Ostatecznie wszystko zakończyło się zgodnie z planem Luisa Enrique.

To był trudny mecz. Każdy z nas wiedział, jaki poziom piłkarzy ma Portugalia. Walczyliśmy do końca. Kluczową rolę w tym meczu odegrał Nico Williams, który dopiero po raz drugi wystąpił w reprezentacji. Kiedy musimy zrobić krok do przodu, robimy to. Aby odnieść zwycięstwo, musieliśmy zostawić wszystkie nasze siły na boisku i zrobiliśmy – powiedział Alvaro Morata cytowany przez Uefa.com.

Zobacz także:

Hiszpański napastnik zdobył we wtorkowy wieczór swoją 27. bramkę w drużynie narodowej. Jak na razie wystąpił w 57 meczach w reprezentacji Hiszpanii. 29-latek debiut zaliczył w listopadzie 2014 roku.

Dzięki wtorkowej wygranej La Furia Roja zagra w Final Four w Lidze Narodów UEFA. Potencjalnymi rywalami w półfinale może być kroś z trójki: chorwacja, Włochy i Holandia.

Czytaj więcej: Morata uratował bezbarwną Hiszpanię. La Roja w Final Four!

Komentarze