Morata zawiesił wysoko poprzeczkę Atletico

Alvaro Morata
Alvaro Morata fot. PressFocus

Alvaro Morata nie może być swojej przyszłości. Hiszpan ostatni sezon spędził na wypożyczeniu w Juventusie. Chociaż klub z Turynu ma możliwość wykupienia piłkarza na stałe, to jednak jeszcze nie skorzystał z tej opcji. Sam zawodnik w rozmowie z oficjalną stroną internetową Los Colchoneros przekonywał, że koncentruje się na przygotowaniach do nowego sezonu w Atletico Madryt.

  • Alvaro Morata prawdopodobnie w nowym sezonie będzieznów grał w Atletico Madryt
  • Hiszpan podzielił się swoimi oczekiwaniami względem nowego sezonu
  • 29-latek wierzy, że jego zespół stać na kolejny sukces w postaci wygrania mistrzostwa La Liga

Morata zmotywowany przed nowym sezonem La Liga

Alvaro Morata dołączył do Atletico Madryt z Chelsea w lipcu 2020 roku za 35 milionów euro. Hiszpan zakotwiczył zatem na stałe w ekipie z La Liga, będąc w niej wcześniej na wypożyczeniu. Po sfinalizowaniu transferu definitywnego zawodnik nie spełniał jednak pokładanych w nim nadziei, więc władze kluby podjęły decyzję o wypożyczeniu piłkarza do Juve. W zespole z Serie A hiszpański napastnik także grał bez błysku.

Wszystko wskazuje na to, że w nowej kampanii Morata będzie grał w drużynie Diego Simeone. 29-latek ma umowę ważną z klubem z Wanda Metropolitano do końca czerwca 2024 roku.

– Jestem bardzo zmotywowany i nie mogę się doczekać rozpoczęcia treningu. Jestem pewien, że to będzie fantastyczny sezon – przekonywał Morata w rozmowie z oficjalną stroną internetową Atletico Madryt.

– Mamy superkompletny zespół, który może aspirować do wszystkiego, co pokazał dwa sezony temu, wygrywając La Liga. Musimy bardzo ciężko pracować w trakcie okresu przygotowawczego, aby być w najlepszej kondycji fizycznej i móc walczyć o wszystko – kontynuował zawodnik.

– To rok mistrzostw świata, ale nie sądzę, aby to miało wpływ na sezon klubowy. Wierze natomiast, że od samego początku zawodnicy będą bardzo zmotywowani, aby pokazać się selekcjonerom, którzy będą wybierać kadry na mundial – mówił Morata.

Atletico nową kampanię ligową zacznie 15 sierpnia. Madrycki team zmierzy się wówczas z Getafe.

Czytaj więcej: Laporta: Barcelona złożyła ofertę za Lewandowskiego

Komentarze