Sevilla złożyła ofertę za napastnika Glasgow Rangers

Alfredo Morelos
Alfredo Morelos PressFocus

Sevilla nie jest zadowolona z minionego sezonu w wykonaniu Youssefa En-Nesyriego oraz Rafy Mira. Andaluzyjczycy złożyli pierwszą ofertę za napastnika Glasgow Rangers, Alfredo Morelosa.

  • Sevilla miała w minionym sezonie spore problemy ze strzelaniem goli. W tym aspekcie nie pomogli En-Nesyri i Rafa Mir
  • Andaluzyjczycy muszą wzmocnić wiele formacji, a atak nie jest najważniejszy
  • Mimo tego Los Nervionenses złożyli już ofertę opiewającą na osiem milionów euro za Alfredo Morelosa. Prawdopodobnie Glasgow Rangers ją odrzuci, ale negocjacje będą trwały

Sevilla chce kolejnego kolumbijskiego napastnika

Po tym, jak stało się jasne, że Julen Lopetegui pozostanie trenerem Sevilli w przyszłym sezonie, światła jupiterów ponownie skupiły się na Monchim. Dyrektor sportowy klubu stoi przed niełatwym zadaniem. Musi kupić co najmniej jednego klasowego stopera – a prawdopodobnie dwóch lub trzech – a do tego wzmocnić ofensywę.

Wydawało się, że przed startem kampanii 2021/2022, środek ataku był na Estadio Ramon Sanchez Pizjuan mocno obstawiony. Świetny sezon miał za sobą Youssef En-Nesyri, a do klubu dołączył też Rafa Mir, który zachwycał w barwach Hueski. Marokańczyk przez długi czas walczył z kontuzjami, a po powrocie do zdrowia nie nawiązał do swej wysokiej formy. Mir, z kolei, strzelił 13 bramek, ale kiepsko współpracował z partnerami. Dlatego też Monchi chciałby rozruszać ofensywę transferem kolumbijskiego napastnika.

Sevilla złożyła bowiem ofertę za Alfredo Morelosa. Podczas swojej pięcioletniej przygody w Glasgow Rangers dał się pokazać jako bramkostrzelny snajper, z typową dla Latynosów zadziornością. Dyrektor sportowy Sevilli uważa, że tego brakuje pierwszej linii zespołu. Ponadto ma dobre wspomnienia z rodakiem Morelosa, Carlosem Baccą.

26-latek miał kilka problemów dyscyplinarnych, ale byłby wartością dodaną do ofensywy Los Nervionenses. Jego kontrakt ze Szkotami wygasa za rok, więc pierwsza oferta z Andaluzji wynosi zaledwie osiem milionów euro. Prawdopodobnie zostanie ona odrzucona, ale obie strony będą kontynuowały negocjacje. Portal Transfermarkt wycenia Kolumbijczyka na 13 milionów euro.

W minionym sezonie Morelos rozegrał 42 spotkania we wszystkich rozgrywkach. Zanotował w nich 19 bramek i osiem asyst.

Komentarze