Lionel Messi
Lionel Messi fot. Maksim Bogodvid / Sputnik/ Hepta / Sport Pict

Mourinho: Jest jeden sposób, aby Liverpool zatrzymał Messiego

Były menedżer m.in. Manchesteru United oraz Realu Madryt dał Liverpoolowi wskazówki jak zatrzymać kapitana Barcelony, Lionela Messiego, podczas zbliżających się półfinałów Ligi Mistrzów.

Czytaj dalej…

– Messi ma fantastyczny sezon, a teraz, odkąd odpadł Juventus z Cristiano Ronaldo, Argentyńczyk wie, że ma największe szanse na zgarnięcie Złotej Piłki. Zrobi więc wszystko, żeby wygrać Ligię Mistrzów – zaczął Mourinho.

– Lionel Messi jest ławty do przewidzenia. Problemem nie jest przewidzieć jak zagra, ale kłopot to stworzyć taką klatkę, która by go kontrolowała – dodał Portugalczyk.

– Kiedy Messi ma piłkę jeden na jeden to już po tobie. On ogra każdego. Dlatego nie wolno wystawić przeciw niemu jednego piłkarza. Trzeba z kilku graczy wykreować coś na kształt klatki, która może zatrzymać Argentyńczyka. Są kluby w ostatnich sezonach którym udało się coś takiego stworzyć i zneutralizować Messiego – podsumował Mourinho.

Przypomnijmy, że Lionel Messi rozgrywa fantastyczny sezon. W aktualnych rozgrywkach strzelił on już 45 goli i zanotował 21 asyst. Łącznie na boisku spędził ponad 3400 minut.

Komentarze