Mourinho: Jest jeden sposób, aby Liverpool zatrzymał Messiego

Lionel Messi
Lionel Messi fot. Maksim Bogodvid / Sputnik/ Hepta / Sport Pict

Były menedżer m.in. Manchesteru United oraz Realu Madryt dał Liverpoolowi wskazówki jak zatrzymać kapitana Barcelony, Lionela Messiego, podczas zbliżających się półfinałów Ligi Mistrzów.

Czytaj dalej…

– Messi ma fantastyczny sezon, a teraz, odkąd odpadł Juventus z Cristiano Ronaldo, Argentyńczyk wie, że ma największe szanse na zgarnięcie Złotej Piłki. Zrobi więc wszystko, żeby wygrać Ligię Mistrzów – zaczął Mourinho.

– Lionel Messi jest ławty do przewidzenia. Problemem nie jest przewidzieć jak zagra, ale kłopot to stworzyć taką klatkę, która by go kontrolowała – dodał Portugalczyk.

– Kiedy Messi ma piłkę jeden na jeden to już po tobie. On ogra każdego. Dlatego nie wolno wystawić przeciw niemu jednego piłkarza. Trzeba z kilku graczy wykreować coś na kształt klatki, która może zatrzymać Argentyńczyka. Są kluby w ostatnich sezonach którym udało się coś takiego stworzyć i zneutralizować Messiego – podsumował Mourinho.

Przypomnijmy, że Lionel Messi rozgrywa fantastyczny sezon. W aktualnych rozgrywkach strzelił on już 45 goli i zanotował 21 asyst. Łącznie na boisku spędził ponad 3400 minut.

Komentarze