Możliwa fala rozstań w Realu Madryt

Marco Asensio
Marco Asensio Pressfocus

Real Madryt opuściło tego lata już trzech graczy, których kontrakty wygasły. Na tym jednak nie koniec. Szykują się kolejne odejścia z klubu.

  • Garetha Bale, Isco oraz Marcelo opuścili już Real Madryt
  • Ze stołecznym klubem pożegnać się może jeszcze pięciu graczy
  • Niepewna jest przyszłość Marco Asensio, czy Daniego Ceballosa

Niepewna przyszłość wielu graczy

Real Madryt to klub, w którym jest bardzo duża rywalizacja o miejsce w składzie. Carlo Ancelotti nie lubił jednak często rotować składem. Włoch preferował stawianie na swoją żelazną jedenastkę i wymienianie dwóch, maksymalnie trzech ogniw. Piłkarzy niezadowolonych z liczby rozegranych minut zatem nie brakowało.

Są zawodnicy, którzy potrzebują występować regularnie. Jednym z nich jest młody bramkarz Realu, czyli Andrij Łunin. 23-latek w minionym sezonie pojawił się na boisku czterokrotnie, a to wyraźnie za mało, aby prawidłowo się rozwijać. Należy spodziewać się, że Ukrainiec uda się na wypożyczenie.

Tymczasowy transfer to rozwiązanie, na które Real Madryt liczy w przypadku Luki Jovicia. Królewscy liczą, że uda się znaleźć nowy zespół dla serbskiego napastnika. Ten dotychczas nie palił się do odejścia. Z kolei Mariano zrozumiał, że nie zrobi już kariery w stolicy Hiszpanii. Wyraził on zgodę na opuszczenie Realu.

Pozostaje jeszcze kwestia dwóch hiszpańskich graczy z rocznym kontraktem. W takie sytuacji są Marco Asensio i Dani Ceballos. Pierwszemu z nich Real proponuje umowę na gorszych warunkach finansowych, co wyraźnie nie podoba się graczowi. Jeżeli Asensio nie podpisze nowego kontraktu, zapewne zostanie sprzedany. Podobnie jak Ceballos. W jego przypadku nie wiadomo jednak wiele. Pomocnik chce dostawać sporo szans, ale w ekipie Królewskich jest o to trudno. W tle jest Real Betis, który chętnie przygarnie z powrotem do siebie gracza.

Czytaj także: Leeds oczekuje ogromnej kwoty za transfer swojej gwiazdy

Komentarze