Możliwy zwrot akcji w sprawie przyszłości Ramosa

Sergio Ramos
Sergio Ramos Pressfocus

Real Madryt kilka tygodni temu pogodził się z myślą, że Sergio Ramos nie przedłuży wygasającego w czerwcu kontraktu. Tymczasem AS informuje, że 35-latek wciąż może pozostać w klubie.

  • Sergio Ramos chce pozostać w Realu Madryt
  • Real nie odrzuca możliwości przedłużenia umowy z kapitanem
  • AS informuje, że doszło do spotkanie między zawodnikiem, a prezesem Realu

Ramos zrozumiał błąd

Od ponad pół roku trwa saga transferowa dotycząca przyszłości Sergio Ramosa. Kapitan Realu jeszcze w poprzednim roku otrzymał od klubu propozycję przedłużenia kontraktu, który wygasa z końcem czerwca. Miałaby obowiązywać przez następny rok, co nie spodobało się zawodnikowi. 35-latek był jeszcze bardziej niezadowolony z faktu, że jego uposażenie zmalałoby o 10% względem aktualnego kontraktu. Manewr ten jest spowodowany stratami finansowymi Realu, który odkłada także fundusze na sprowadzenie Kyliana Mbappe.

Na obniżkę wynagrodzenia zgodził się między innymi Luka Modric. Ramos nie zamierzał jednak podjąć takiej decyzji i sprzeciwiał się, chociaż miał mało argumentów. Znaczną część sezonu 2020/2021 spędził bowiem pracując z klubowymi lekarzami i fizjoterapeutami z powodu licznych problemów zdrowotnych. 35-letni defensor w minionej kampanii rozegrał tylko 21 spotkań, czyli ponad dwukrotnie mniej, niż rok wcześniej.

Ramos wiernie trzymał się swojego stanowiska i nie dawał odpowiedzi Realowi. Spowodowało to, że jego sytuacją zainteresowały się inne kluby. Zdaniem mediów Hiszpan był celem transferowym Paris Saint-Germain, Manchesteru City, czy też Sevilli. Z przenosin do któregoś z tych zespołów nic nie wyszło.

Finalnie Ramos pozostał z niczym, co skłoniło do refleksji o pozostaniu w Realu. Na taki scenariusz namawiać ma go rodzina, która jest zadowolona z życia w Madrycie i nie chce opuszczać tego miasta. AS informuje, że Ramos w miniony piątek (11 czerwca) przybył do Valdebebas i rozmawiał z prezesem Florentino Perezem. Spotkanie rzekomo odbyło się w dobrej atmosferze, ale nie ma informacji co do przebiegu rozmowy. 35-latek może zatem jednak pozostać w Realu na kolejny sezon i stoczyć walkę o odzyskanie mistrzostwa Hiszpanii.

Czytaj także: Monchi zabrał głos w sprawie powrotu Ramosa do Sevilli

Komentarze