“Musimy iść w tym kierunku”. Koeman zachwycony

Ronald Koeman
Ronald Koeman PressFocus

FC Barcelona w niedzielny wieczór efektownie 6:1 pokonała na wyjeździe Real Sociedad i potwierdziła swoje aspiracje do zdobycia mistrzowskiego tytułu. Zadowolenia ze świetnej postawy swojego zespołu po zakończeniu spotkania nie krył szkoleniowiec Dumy Katalonii Ronald Koeman.

Barcelona zdominowała rywala

– Zagraliśmy świetne spotkanie, choć trochę czasu zajęło nam zdobycie pierwszej bramki. Przy stanie 2:0 dominowaliśmy i byliśmy bardzo skuteczni – powiedział holenderski szkoleniowiec po zakończeniu meczu.

Czy Barcelona jest w najlepszej formie za dotychczasowej kadencji Koemana? – Nie wiem. W ostatnim czasie bardzo się poprawiliśmy. Nie przegraliśmy w wielu kolejnych spotkaniach, ale wciąć jesteśmy za Atletico. Musimy iść dalej, walka toczyć się będzie do samego końca – mówił szkoleniowiec.

– Nie jestem przekonany, że już nie przegramy. Czekają nas bardzo trudne spotkania. Najlepszą rzeczą, jaką możemy zrobić, jest pójście w tym kierunku. Każdy mecz musimy rozpoczynać bardzo skoncentrowani. Utrzymanie dzisiejszej skuteczności będzie dla nas bardzo ważne – dodał.

– W momencie, w którym zmieniliśmy system, graliśmy bardzo dobrze i poprawiliśmy się w defensywie. Niesie to jednak za sobą również zagrożenia. Dzisiaj graliśmy jeden na jednego, a błędy mogą kosztować bramki. Taki pressing jest ryzykowny, czasem stanowi zagrożenie, ale zespół jest pewny siebie – mówił trener.

– Wiemy, że Real Sociedad to bardzo silna drużyna. Są jedną z tych, które grają najlepiej w La Liga. Nasz zespół był jednak fantastyczny. Jeśli zasługujesz na zwycięstwo i wygrywasz 6:1 to znaczy, że zrobiłeś wszystko bardzo dobrze – dodał Koeman.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze