“Muszę pozostać sobą”. Pedri zachwycony powołaniem do kadry

Pedri w walce z Viniciusem
Pedri w walce z Viniciusem PressFocus

Pedri wziął udział w konferencji prasowej. Przyznał, że pochlebiają mu porównania do Andresa Iniesty, ale musi pozostać sobą. Kolegę z drużyny bardzo pochwalił Thiago.

Pedri – piękny sen trwa

Reprezentacja Hiszpanii w piłce nożnej odbyła we wtorek pierwszy wspólny trening. Po nim w konferencji prasowej wziął udział debiutant w zespole Luisa Enrique, Pedri. Dla 18-latka obecny sezon jest niesamowity, a jego puentą jest właśnie powołanie do dorosłej kadry narodowej.

Od pierwszego dnia jestem traktowany bardzo dobrze. Chcę się tym cieszyć i uczyć się – powiedział młody pomocnik Barcelony. Przyznał też, że schlebiają mu porównania do legendy reprezentacji i klubu. – Muszę pozostać sobą, choć porównania do Andresa Iniesty to wielki zaszczyt – dodał.

Pedri uważa też, że transfer Sergio Ramosa do Barcelony jest niemożliwy.

To trudne, by gracz występujący przez większość kariery w jednym klubie, nagle przeszedł do rywala. To, oczywiście, świetny piłkarz, ale to nie ja decyduję o transferach. W kadrze nie wzoruję się na nikim konkretnym, podglądam każdego. To wspaniałe osoby i świetni zawodnicy. Staram się uczyć każdego dnia – powiedział, wyraźnie rozentuzjazmowany pomocnik.

“Pedri jest spektakularny”

O 18-latku ciepło wypowiada się także Thiago Alcantara. Zawodnik Liverpoolu również jest wychowankiem Barcelony, a ponadto hiszpańskie gazety uważają, że obaj piłkarze stworzą duet w środku pola w nadchodzącym spotkaniu La Rojy z Grecją.

To niesamowite, jak jest pewny siebie w tym wieku. Jako piłkarz wygląda spektakularnie. Biorąc pod uwagę, w jakim klubie występuje i jak się tam prezentuje, to niesamowite. Naciskam go, by dalej się rozwijał – powiedział Thiago.

Pedri z miejsca stał się podstawowym zawodnikiem wicelidera La Ligi. W obecnym sezonie zagrał już w 42 meczach, w których zanotował trzy gole i sześć asyst. 18-latek dostanie szansę na debiut reprezentacyjny już w czwartek o godzinie 20.45.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze