Napastnik Barcy zaoferował się AS Romie

Memphis Depay
Memphis Depay Pressfocus

Wiele wskazuje na to, że Memphis Depay już zimą zmieni otoczenie. Napastnik FC Barcelony łączony jest z kilkoma klubami. Najnowsze informacje mówią o zainteresowaniu ze strony AS Romy.

  • Memphis Depay chciał latem odejść z FC Barcelony, jednak ostatecznie z transferu do Juventusu nic nie wyszło
  • Napastnik nie może liczyć już na regularne występy i jest gotowy odejść przy najbliższej możliwej okazji
  • Jego agent zaoferował go w ostatnich dniach AS Romie

Memphis Depay może wylądować pod skrzydłami Jose Mourinho

Wobec transferu Roberta Lewandowskiego do FC Barcelony media typowały, że Memphis Depay jeszcze latem opuści klub. Holendrowi przekazano, że jego rola w drużynie zostanie mocno zmarginalizowana, a dla niego samego lepiej będzie, jeśli opuści klub. 28-latek był już jedną nogą w Juventusie, jednak transfer wysypał się na ostatniej prostej. Zgodnie z zapowiedzią Xaviego napastnik nie otrzymywał na początku sezonu zbyt wielu minut, a w ostatnich tygodniach był poza kadrą meczową z powodu kontuzji.

W ostatnich tygodniach pojawiło się wiele plotek, łączących Holendra z coraz to nowszymi klubami. Mówiło się m.in. o Juventusie, Sevilli, czy Galatasaray Stambuł. Zgodnie z informacjami dziennikarzy Calciomercato.com, napastnik Dumy Katalonii został zaoferowany przez swojego agenta AS Romie. 

Serie A pociąga Depaya, który uważa, że zaadoptowałby się do tamtejszego futbolu. Roma poszukuje natomiast napastnika, który mógłby wnieść dodatkową rywalizację, a nawet zastąpić w wyjściowym składzie Tammy’ego Abrahama, który nie jest w stanie nawiązać do formy z zeszłego sezonu.

W tym sezonie Depay rozegrał dla FC Barcelony jak na razie trzy mecze. Zanotował w nich jedno trafienie. Jego kontrakt z klubem wygasa wraz z końcem sezonu.

Czytaj również: “W życiu nigdy nie wiesz, co się wydarzy”

Komentarze