Napastnik Realu Madryt powróci do byłego klubu

Luka Jović
Luka Jović PressFocus

Według hiszpańskich mediów Luka Jović powróci do Eintrachtu Frankfurt. Serb trafi do byłego klubu na zasadzie półrocznego wypożyczenia.

Luka Jović jest jednym z największych niewypałów transferowych w najnowszej historii Realu Madryt. Serb półtora roku temu trafił na Santiago Bernabeu po świetnym sezonie w Bundeslidze, zdobywając 27 bramek. Biorąc pod uwagę jego młody wiek, a także skuteczność we wspomnianej kampanii, uznano go za jednego z najbardziej obiecujących zawodników w Europie. Kosztował Królewskich aż 60 milionów euro.

Nie dorósł do oczekiwań

Różne są przyczyny niepowodzenia Jovicia w stolicy Hiszpanii. Zarówno sportowe, jak i pozaboiskowe. Powoli, acz systematycznie tracił zaufanie Zinedine’a Zidane’a. W tym momencie Serba przeskoczył w hierarchii nawet Mariano Diaz, który został bezpośrednim zastępcą Karima Benzemy.

Jović zmagał się z językiem hiszpańskim, a jego nieśmiała i zimna osobowość sprawiła, że pozostaje na peryferiach szatni. Poza tym, na początku pandemii postanowił pominąć obowiązkową kwarantannę, po czym się zakaził. W czerwcu przez kontuzję stopy ominął początek kolejnego sezonu.

Kluczowe pół roku

Teraz Serb dostanie pół roku, by udowodnić swoją przydatność dla Królewskich w przyszłości. Jeżeli we Frankfurcie powróci do strzelania, Real Madryt albo postanowi włączyć go do kadry w przyszłym sezonie, albo odzyskać większość zapłaconej za niego kwoty. Sama transakcja pokazuje, jak bardzo mistrzom Hiszpanii zależy na jej finalizacji. Niemiecki BILD informuje bowiem, że Eintracht nie dostanie opcji wykupu po sezonie, ale to Real Madryt będzie pokrywał aż 80% pensji napastnika.

Komentarze