Karim Benzema zdobywcą Złotej Piłki!

Karim Benzema
Karim Benzema fot. PressFocus

To już pewne. Real Madryt ma w swoich szeregach najlepszego piłkarza świata. Triumfatorem Złotej Piłki został Karim Benzema.

  • Karim Benzema zwyciężył plebiscyt Złotej Piłki 2022
  • Za napastnikiem Realu Madryt uplasowali się Sadio Mane oraz Kevin De Bruyne
  • Tuż za podium znalazł się Robert Lewandowski

Wielki triumf Karima Benzemy

Podczas poniedziałkowej gali organizowanej przez “France Football” Karim Benzema miał zwieńczyć swój wybitny sezon zdobyciem Złotej Piłki. Doniesienia medialne się potwierdziły, a 97-krotny reprezentant Francji odebrał statuetkę z rąk Zinedine’a Zidane’a. Na drugim miejscu znalazł się Sadio Mane, zaś podium zamknął Kevin De Bruyne. Robert Lewandowski uplasował się na czwartej lokacie.

Napastnik Realu Madryt ma za sobą fantastyczną kampanię, zakończoną zdobyciem mistrzostwa Hiszpanii oraz Ligi Mistrzów. Był absolutnym liderem swojego zespołu, a we wszystkich rozgrywkach strzelił 44 bramki, do których dołożył 15 asyst. Nie ulega wątpliwościom, że kapitan Królewskich zasłużył na prestiżowe wyróżnienie.

To wielka duma widzieć tę nagrodę przed sobą. Jako dziecko zawsze marzyłem o zdobyciu tej statuetki. Moimi wzorami do naśladowania byli Zinedine Zidane oraz Ronaldo Nazario. Były ciężkie momenty w mojej karierze, ale nigdy nie przestałem wierzyć. Jestem bardzo dumny z mojej podróży, która doprowadziła mnie do tego pięknego momentu. Dziękuję moim kolegom z Realu Madryt i reprezentacji Francji – powiedział Benzema przy okazji odbierania statuetki.

Po dwuletniej przerwie Złota Piłka wraca tym samym do Hiszpanii. W poprzednim roku triumfatorem został Leo Messi, natomiast w 2020 roku nie została ona przyznana.

Zobacz również: Legenda Realu Madryt rozpoczyna pracę w Meksyku

Komentarze