Napastnik Villarrealu może wrócić do Premier League

Arnaut Danjuma (Villarreal CF)
Arnaut Danjuma (Villarreal CF) PressFocus

Angielskie i hiszpańskie media są zgodne – w zimowym okienku transferowym Villarreal może pożegnać jednego z graczy ofensywnych. Arnaut Danjuma znalazł się w kręgu zainteresowań angielskich ekip i już niedługo może wrócić na Wyspy, skąd trafił na Estadio de la Cerámica.

  • Arnaut Danjuma może opuścić Villarreal
  • Zainteresowanie Holendrem wyrażają dwie ekipy z Premier League
  • W grę wchodzi wypożyczenie do końca sezonu

Powrót do Anglii?

W sierpniu 2021 roku Arnaut Danjuma zamienił Anglię na Hiszpanię i został zawodnikiem Villarrealu. Klub z Estadio de la Cerámica pozyskał holenderskiego napastnika z Bournemouth, a kwota transferu nie przekroczyła 24 milionów euro. Po półtorarocznym pobycie w szeregach El Submarino Amarillo sześciokrotny reprezentant Oranje może wrócić na Wyspy. Zainteresowanie jego usługami wyrażają przynajmniej dwie ekipy, Everton i Nottingham Forest.

Bruno Alemany określił plany The Toffees jako “poważne”. Klub z Goodison Park musi szukać transferów “na już”, ponieważ po 18 spotkaniach plasuje się w strefie spadkowej. Arnaut Danjuma wydaje się odpowiednim kandydatem do wzmocnienia kadry walczącej o utrzymanie drużyny. Holender zna ligę, w której zaliczył 14 występów w barwach Bournemouth.

Dwa kluby w grze

Sky Sports potwierdza doniesienia hiszpańskiego dziennikarza i jednocześnie umieszcza Nottingham Forest w gronie potencjalnych nowych pracodawców napastnika Villarrealu. Beniaminek Premier League także nie ma zamiaru próżnować w zimowym okienku transferowym. W obu przypadkach w grę ma wchodzić wypożyczenie do końca sezonu.

Arnaut Danjuma w trwającym sezonie wystąpił w 17 spotkaniach w koszulce El Submarino Amarillo i zdobył sześć bramek. Holender na pewno nie może być zadowolony z czasu, który spędził na murawie, ponieważ jego średnia to zaledwie 48 minut na mecz. Ponadto 25-latek z powodu problemów zdrowotnych opuścił łącznie osiem pojedynków. Ewentualna zmiana barw klubowych zapewne przyczyni się do zdecydowanie częstszej obecności w podstawowym składzie.

Zobacz także: Barcelona poprawiła sobie humor przed walką o pierwsze trofeum w erze Xaviego

Komentarze