Nastolatek z trzeciej ligi blisko Barcelony

FC Barcelona
FC Barcelona PressFocus

Barcelona wygrała wyścig po podpis 18-letniego Pablo Torre z Racingu, donosi Mundo Deportivo. Duma Katalonii uzgodniła warunki indywidualnego kontraktu. Teraz oba kluby muszą dojść do porozumienia w kwestii sumy odstępnego.

  • Pablo Torre uzgodnił warunki indywidualnego kontraktu z Barceloną
  • 18-letni pomocnik jeszcze przez rok może pozostać w swoim obecnym klubie
  • Torre zostanie sprzedany za około dziesięć milionów euro

Barcelona znów uprzedziła Real Madryt

Blaugrana tym samym uprzedziła w walce o nastoletniego pomocnika Real Madryt, który również był zainteresowany graczem Racingu. Zdaniem Mundo Deportivo Pablo Torre ma podpisać kontrakt ważny do 2025 roku.

Pomocnik ma w kontrakcie wpisaną klauzulę odejścia w wysokości dziesięciu milionów euro. Katalończycy oczywiście nie chcą płacić tak dużej kwoty za osiemnastoletniego gracza i będą próbowali nieco zbić jego cenę. Według raportów Racing jest skłonny nieco obniżyć wysokość transferu lub część kwoty zastąpić bonusami. Przed klubami jeszcze długie negocjacje.

Pablo Torre to bardzo kreatywny pomocnik mogący występować na środku bądź na lewej stronie pomocy. Jest kluczowym zawodnikiem Racingu, będącego liderem pierwszej grupy trzeciej ligi hiszpańskiej. W trwającej kampanii wystąpił w 21 meczach, z czego aż osiemnaście rozpoczynał w pierwszym składzie. Strzelił sześć goli.

Sposób, w jaki Barcelona przechytrzyła Real Madryt przypomina rok 2019 i pozyskanie Pedriego z Las Palmas. Wtedy Pedri pozostał jeszcze przez rok na Wyspach Kanaryjskich, po czym w 2020 roku zawitał do Katalonii. W przypadku Pablo Torre może być tak samo. 18-latek jeszcze przez rok może grać w swoim obecnym klubie, a do Barcelony trafi latem 2023 roku.

Czytaj również: Pomocnik Realu Madryt blisko Sevilli

Komentarze