Negocjacje z Araujo w kwestii nowego kontraktu się komplikują

Ronald Araujo
Ronald Araujo Pressfocus

Hiszpańskie media donoszą, że jak na razie nie ma postępów w kwestii przedłużenia kontraktu Ronalda Araujo. Oczekiwania finansowe Urugwajczyka są dużo większe aniżeli propozycja klubu. Biorąc pod uwagę formę stopera, a także pozycję w zespole problemy z dojściem do porozumienia mogą doprowadzić do odejścia Urugwajczyka.

  • Ronald Araujo jest w tym sezonie najlepszym obrońcą FC Barcelony
  • Jego kontrakt wygasa wraz z końcem przyszłego sezonu
  • Żądania finansowe Urugwajczyka są na tyle wysokie, że klub nie chce się na nie zgodzić

Barca nie może pozwolić sobie na utratę Araujo

Bezapelacyjnie w tym sezonie Ronald Araujo jest prawdziwą ostoją barcelońskiej defensywy. Rosły Urugwajczyk rzadko popełnia błędy, jest szybki i silny, a do tego niemal nie sposób go przedryblować. Wszystkie te cechy wpływają na to, że klub widzi w nim lidera defensywy na lata, zwłaszcza biorąc pod uwagę zaawansowany wiek Gerarda Pique. 

Araujo na ten moment poza Oscarem Minguezą jest najgorzej opłacanym stoperem w zespole. Dużo więcej zarabiają od niego nie tylko Pique i Garcia, ale także pełniący funkcję rezerwowych Lenglet i Umtiti. Urugwajczyk uważa, że należy mu się spora podwyżka, a jak donosi Sport, chciałby on zarobków na poziomie Pedriego i Ansu Fatiego. Na to nie chce przystać jednak FC Barcelona.

Joan Laporta zapytany ostatnio o odejście Leo Messiego odparł, że była to bolesna, ale konieczna do podjęcia decyzja, gdyż żaden zawodnik nie może być ponad klubem. Tak samo prezes zapatruje się na żądania Araujo. Laporta zaznaczył, że na ten moment biorąc pod uwagę limity płacowe nie są one do spełnienia. OnzeTv3 podgrzewa jeszcze atmosferę donosząc, że prezez Barcy jest gotowy na utratę utalentowanego defensora.

Jak donosi Sport, sytuację Ronalda Araujo bacznie monitorują władze Paris-Saint Germain, które byłoby zainteresowane jego transferem. Doniesienia o możliwym odejściu Araujo należy na razie traktować z przymrużeniem oka, jednak im dłużej będą trwały negocjacje, tym więcej szumu medialnego zrobi się wokół Urugwajczyka.

Czytaj też: FC Barcelona przedłuży kontrakt z doświadczonym obrońcą

Komentarze