Nerwy w Atletico. Simeone niepewny przyszłości

Diego Simeone
Diego Simeone Pressfocus

Według dziennikarzy radia Cope, Diego Simeone zostanie zwolniony z Atletico Madryt, jeżeli zespół nie wprowadzi zespołu do Ligi Mistrzów. Słaba postawa na wiosnę przysporzyła Rojiblanco sporo nerwowości w decydującym momencie sezonu.

  • Atletico Madryt niepewne czwartej lokaty na koniec sezonu La Liga
  • Rojiblanco może opuścić Diego Simeone, jeżeli klub nie utrzyma miejsca w czołówce
  • W kontrakcie Argentyńczyka zawarto klauzulę, która upoważnia szefów do zwolnienia trenera bez żadnych konsekwencji

Simeone walczy o przetrwanie

Co prawda, mistrzostwo Hiszpanii padło łupem Los Blancos. Dalej jednak trwają bitwy w innych częściach tabeli, a swoją walkę toczy również Atletico Madryt. Na przestrzeni ostatnich czterech kolejek, Rojiblanco wygrali tylko raz, dwukrotnie uznając wyższość rywala i remisując.

Z tego też powodu drużyna Diego Simeone utknęła na czwartej lokacie w tabeli. Gdyby nie odrobina szczęścia i gorszy okres Real Betis, Atletico byłoby w poważnych tarapatach. Dziś przewaga nad ekipą z Andaluzji wynosi zaledwie trzy oczka. Dlatego na początku maja, powrócił temat związany z przyszłością argentyńskiego szkoleniowca.

Chwilę całej sytuacji poświęcili dziennikarze z radia Cope. Podczas jednej z audycji, padło stwierdzenie, że Simeone zostanie zwolniony z klubu, jeżeli nie wywalczy awansu do Ligi Mistrzów.

Podobno w kontrakcie trenera zawarto klauzulę, która upoważnia obie strony do rozwiązania umowy bez żadnych konsekwencji w przypadku braku awansu do elitarnych rozgrywek. Do końca tegorocznej kampanii pozostały cztery spotkania. Trzeba przyznać, że Atletico nie ma łatwego kalendarza.

Na horyzoncie wyłaniają się rywalizacje z Real Madryt (8 maja), Elche (11 maja), Sevilla (15 maja) i Real Sociedad (22 maja). Tymczasem Real Betis czeka jeszcze potyczka m.in. z Królewskimi cz Barcą.

Czytaj więcej: Król wreszcie w koronie, czyli jak Real wygrał tytuł z samym sobą

Komentarze