Celta Vigo zainteresowana bramkarzem Barcelony

Neto
Neto PressFocus

FC Barcelona chciałaby tego lata sprzedać Neto. Rezerwowy bramkarz znalazł się na celowniku Celty Vigo, ale Galisyjczycy nie zamierzają płacić za Brazylijczyka odstępnego. Oba klupy poszukają rozwiązania tej sytuacji, które usatysfakcjonuje wszystkie zaangażowane strony.

  • Wysoka pensja Neto jest problemem dla Barcelony. Klub chciałby sprzedać go tego lata
  • Brazylijczykiem interesuje się Celta Vigo. Galisyjczycy nie chcą jednak płacić kwoty odstępnego, a zawodnikowi pozostał jeszcze rok kontraktu
  • Celta rozważa podpisanie umowy z 32-latkiem, jeśli ten będzie wolnym zawodnikiem, albo roczne wypożyczenie z podziałem pensji na spółkę z Dumą Katalonii

Celta Vigo celuje w rezerwowego bramkarza Barcelony

Neto to jedno z nazwisk, które pojawia się w kontekście odejścia z Barcelony tego lata. Brazylijski bramkarz pełni drugo- albo nawet i trzecioplanową rolę w drużynie, a jego pensja stała się dla klubu problematyczna. Według doniesień Salary Sport, 32-latek inkasuje około sześć milionów euro za sezon. To sporo, biorąc pod uwagę, że taką pensję – już po przedłużeniu umów – inkasują Ansu Fati czy Pedri.

Golkiperem interesuje się Celta Vigo. Galisyjczycy poszukują zawodnika, który z miejsca wskoczy do pierwszego składu, a Neto w przeszłości zbierał bardzo dobre recenzje za swoją grę w Valencii. Klub nie zamierza jednak płacić kwoty odstępnego. Brazylijczykowi pozostał rok kontraktu z Dumą Katalonii i obie strony muszą znaleźć rozwiązanie niełatwej sytuacji. Celta rozważa dwie opcje. Albo zakontraktuje 32-latka jako wolnego gracza, albo wypożyczy go na rok z zastrzeżeniem podziału pensji z Barceloną. Dumie Katalonii zależy na usunięciu jak największej liczby niepotrzebnych nazwisk z listy płac, więc rozwiązanie kontraktu za porozumieniem stron nie jest wcale wykluczone.

Neto w minionym sezonie rozegrał zaledwie cztery mecze we wszystkich rozgrywkach. W żadnym z nich nie udało mu się zachować czystego konta.

Zobacz również: Rennes zrezygnowało z transferu obrońcy Blaugrany.

Komentarze