Newcastle może pobić rekord transferowy, celem zawodnik Basków

Alexander Isak
Alexander Isak fot. PressFocus

Newcastle United kilka miesięcy temu trafiło w ręce szejków, którzy dysponują ogromnymi środkami finansowymi, dzięki którym możliwe są ciekawe transfery do ekipy z Premier League. The Telegraph twierdzi, że na celowniku Srok znalazł się Alexander Isak.

  • Real Sociedad według wieści The Telegraph może niebawem stracić kluczowego napastnika
  • Alexander Isak znalazł się na celowniku Newcastle United
  • Klub z Premier League może wyłożyć na transakcję nawet 60 milionów euro

Newcastle wyda krocie na napastnika Realu Sociedad?

Newcastle United w poprzedniej kampanii musiało skupić się przede wszystkim na utrzymaniu w Premier League. Na sezon 2022/223 plany są jednak ambitniejsze. Ekipa z St. James Park chce namieszać w górnej połówce tabeli.

The Telegraph podaje, że sternicy Newcastle są poważnie zainteresowani Alexandrem Isakiem, będąc gotowym wyłożyć na transakcję 60 milionów euro (50 milionów funtów). Kwota miałaby być spłacana przez angielski klub ratami przez dwa lata.

Jeśli transakcja dojdzie do skutku, będzie to rekordowy transfer Newcastle w historii. Jak na razie najdroższym ruchem transferowym tego klubu jest pozyskanie Bruno Guimaraersa, co miało miejsce zimą tego roku. Władze Srok wyłożyły na transakcję 50 milionów euro (42 miliony funtów).

Isak to 22-letni napastnik Realu Sociedad, który ma na swoim koncie 109 występów w La Liga. Zdobył w nich 32 bramki, a ponadto zanotował pięć asyst. Aktualna umowa zawodnika z Baskami obowiązuje do do końca czerwca 2026 roku.

Czytaj więcej: Dembele uzgodnił warunki dwuletniej umowy z gigantem La Liga

Komentarze