Neymar bardzo chce wrócić do Barcelony

Neymar
Neymar fot. Grzegorz Wajda

Priorytetem Neymara jest powrót do Barcelony – twierdzi El Mundo Deporitvo. Hiszpańscy dziennikarze dodają, że taki scenariusz jest coraz bardziej możliwy.

Czytaj dalej…

Z raportu dziennikarza Gerarda Romero wynika bowiem, że oba kluby już rozpoczęły rozmowy w sprawie potencjalnej wymiany między drużynami. Do Barcelony miałby wrócić Neymar, zaś do Ligue 1 powędrowałby Ousmane Dembele.

Brazylijski gwiazdor opuścił Camp Nou w 2017 roku za kwotę 222 milionów euro. Od tego czasu media niejednokrotnie donosiły, że Neymar nie jest jednak zadowolony z pobytu w lidze francuskiej i bardzo chętnie powróciłby na Półwysep Iberyjski. Mówiło się tu zarówno o Barcelonie jak i o Realu Madryt.

Z kolei Ousmane Dembele dołączył do Dumy Katalonii z Borussii Dortmund. Teraz Francuz miałby jednak zostać włączony do transakcji, aby przekonać PSG do sprzedaży swojej brazylijskiej gwiazdy.

Aktualną wartość rynkową Neymara wycenia się na 180 milionów euro. Z kolei Dembele, według portalu Transfermarkt, wart jest 120 milionów euro. Przy ewentualnej wymianie Barcelona musiałaby również wyłożyć na stół dodatkowe pieniądze.

Komentarze