Neymar przegrał proces z Barceloną! Musi zwrócić miliony euro

Neymar
Neymar fot. Grigoriy Sisoev / Sputnik/ Hepta / Sport Pict

Neymar został zobowiązany do zwrócenia Barcelonie kwoty 6,7 miliona euro, po tym jak przegrał sprawę sądową z katalońskim klubem o niewypłaconą premię za przedłużenie kontraktu.

Czytaj dalej…

28-letni Brazylijczyk, który odszedł z Barcelony w 2017 roku do Paris Saint-Germain za rekordową kwotę 222 milionów euro, domagał się od Dumy Katalonii wypłacenia premii za przedłużenie kontraktu, którego dokonał w październiku 2016 roku.

Neymar oraz reprezentujący jego interesy ojciec uważali, że Barcelona jest im winna 43,6 miliona euro i oddali sprawę do sądu. W piątek zapadł w tej sprawie wyrok. Sąd w Barcelonie orzekł na korzyść katalońskiego klubu, oddalając roszczenie zawodnika i jednocześnie nakazując mu zwrot 6,7 miliona euro Barcelonie.

Barcelona zadowolona z wyroku

Władze katalońskiego klubu, w opublikowanym oświadczeniu wyraziły zadowolenie z podjętej przez sąd decyzji. “FC Barcelona wyraża swoje zadowolenie z wyroku ogłoszonego dziś przez Sąd Społeczny nr 15 w Barcelonie w związku z procesem z udziałem FC Barcelona i zawodnika Neymara dotyczącym wysokości premii za przedłużenie kontraktu” – czytamy w oświadczeniu.

“Orzeczenie w pełni oddaliło roszczenie zawodnika o zapłatę 43,6 miliona euro oraz zaakceptowało dużą część obrony przedstawionej przez FC Barcelona, w wyniku czego zawodnik musi zwrócić klubowi 6,7 miliona euro. Ponieważ reprezentant zawodnika ma prawo odwołać się od tej decyzji, klub nadal będzie żarliwie bronił swoich uzasadnionych interesów” – dodano w oświadczeniu.

Komentarze