Neymar wróci do Barcelony? Twarde stanowisko PSG

Neymar
Neymar Pressfocus

Przedstawiciele Paris Saint-Germain są przekonani, że uda im się osiągnąć porozumienie z Neymarem w sprawie przedłużenia kontraktu. Aktualna umowa Brazylijczyka z francuskim klubem obowiązuje do czerwca 2022 roku. Co się stanie, jeżeli obie strony nie dojdą do porozumienia? Stanowisko PSG jest w tej kwestii bardzo jasne.

Neymar nieustannie jest łączony z powrotem do Barcelony, która w najbliższym czasie raczej nie będzie jednak w stanie spełnić oczekiwań Paris Saint-Germain. Mistrzowie Francji nie zamierzają bowiem tanio sprzedawać swojego piłkarza, nawet jeżeli ten zdecyduje się na podpisanie nowego kontraktu. W takim wypadku lato przyszłego roku byłoby ostatnią szansą dla PSG na uzyskanie pieniędzy za napastnika.

L’Equipe informuje jednak, że w Paryżu nie chcą słyszeć o odejściu Neymara. Jedyną szansą na przekonanie władz klubu z Nasserem Al-Khelaifim na czele jest wyłożenie za Brazylijczyka 100 milionów euro. To zła wiadomość dla kandydatów na nowego prezydenta Barcelony, którzy zapowiadali w swoim programie powrót Neymara na Camp Nou.

Francuski dziennik informuje, że PSG wyraża również podobne przekonanie w sprawie przyszłości Kyliana Mbappe, który od dawna jest łączony z przejściem do Realu Madryt. Aktualna umowa 21-letniego reprezentanta Francji również obowiązuje do czerwca 2022 roku.

Za takim stanowiskiem PSG w przypadku obu piłkarzy przemawia również kryzys związany z pandemią koronawirusa, który sprawia, że zainteresowane kluby mogą mieć problem ze spełnieniem oczekiwań finansowych zawodników.

Komentarze