Media: Gwiazda PSG zaoferowana FC Barcelonie

Neymar
Neymar Pressfocus

Zakończyła się saga transferowa związana z Kylianem Mbappe, zaraz może rozpocząś się kolejna z udziałem innego z piłkarzy PSG. W Barcelonie pojawił się Neymar, a media natychmiast zaczęły spekulować na temat celu jego wizyty. Dziennik Sport donosi, że Brazylijczyk został zaoferowany FC Barcelonie przez mistrza Francji.

  • Neymar jest na wylocie z PSG, a klub postara się sprzedać go latem
  • Brazylijczyk nie należy do ulubieńców kibiców
  • 30-latek według hiszpańskich mediów został zaoferowany FC Barcelonie

Małe szanse na sensacyjny powrót

Niemal co sezon od czasu odejścia Neymara z Dumy Katalonii, pojawiają się plotki na temat jego powrotu. Kariera Brazylijczyka nie potoczyła się tak jakby tego chciał i choć z ekipą Paryżan zdobył wiele trofeów, nie udało mu się zdobyć najważniejszego – pucharu Ligi Mistrzów. Spadły także w ostatnich sezonach notowania Neymara, który nie jest już postrzegany jako jeden z najlepszych piłkarzy na świecie. 

Wobec przedłużenia umowy z Kylianem Mbappe zarząd PSG będzie mógł skupić się na czystkach w zespole. Jednym z kandydatów do odejścia jest Neymar, który od dawna nie należy do ulubieńców ani kibiców, ani właścicieli klubu. Brazylijczyk pobiera do tego ogromną pensję, a częste kontuzje uniemożliwiają mu wzbicie się na wyżyny swoich możliwości. 

Zdaniem dziennika Sport, mistrzowie Francji zaoferowali Brazylijczyka FC Barcelonie. Przeszkodą na drodze do powrotu na Camp Nou mogą okazać się kwestie finansowe. Napastnik oczekiwałby zarobków rzędu 30 milionów euro netto rocznie, na co Katalończyków w tym momencie nie stać. Transfer 30 latka wydaje się zatem mało prawdopodobny.

Czytaj dalej: Barcelona ma plan jak pozyskać Kounde

Komentarze