Poważna kontuzja pomocnika FC Barcelony

Nico w trakcie walki z piłkarzami Bayernu
Nico w trakcie walki z piłkarzami Bayernu Pressfocus

W piątek FC Barcelona poinformowała w oficjalnym komunikacie, że kontuzji doznał Nico Gonzalez. Pomocnik Blaugrany złamał czwarty palec lewej stopy. Tak poważna kontuzja prawdopodobnie wykluczy Hiszpana z gry już do końca sezonu.

  • Nico Gonzalez w tym sezonie był istotnym ogniwem składu Barcy
  • Pomocnik stracił na znaczeniu, odkąd trenerem został Xavi
  • Klub poinformował, że Hiszpan złamał palec u stopy

Prawdopodobny koniec sezonu dla Nico

Za kadencji Ronalda Koemana Nico Gonzalez dostawał w tym sezonie regularne szanse do gry. Pomocnik zanotował razem z Gavim znakomite wejście do drużyny. 20-latek regularnie meldował się na murawie, a jego wartość szybko zaczęła wzrastać. Rola w zespole pomocnika zaczęła maleć wraz z zatrudnieniem na stanowisku szkoleniowca Xaviego. 

Z ostatnich 13 meczów Nico tylko raz wybiegał na murawę w podstawowym składzie. Brak gry wpłynął mocno na jego formę, a w spotkaniu z Levante, w którym wreszcie zagrał w wyjściowym składzie, był wyjątkowo nieudany. W związku z kontuzją Pedriego przewidywano, że jego rola w drużynie znowu wzrośnie. Wiemy już, że tak się nie stanie. 

Klub poinformował w piątek w oficjalnym komunikacie, że Nico Gonzalez doznał w trakcie treningu złamania czwartego palca lewej stopy. Blaugrana nie podała, jak długi będzie czas absencji pomocnika, ale niemal pewne jest, że w tym sezonie go już nie zobaczymy. Na nieobecności Hiszpana może skorzystać Riqui Puig, który w hierarchii pomocników Dumy Katalonii znajduje się na ostatniej pozycji.

Sprawdź też: Gra w Europie priorytetem dla napastnika Atletico

Komentarze