Nico Williams rozchwytywany przez gigantów

Nico Williams
Nico Williams PressFocus

Rozwój skrzydłowego jest widoczny gołym okiem – Nico Williams wyrasta na jeden z największych talentów w La Lidze i ma za sobą debiut w reprezentacji Hiszpanii. Latem 20-latek zapewne będzie bohaterem sagi transferowej, bo jego sytuację obserwują takie ekipy jak Liverpool, Manchester United, Juventus czy Real Madryt.

  • Nico Williams jest odkryciem tego sezonu w La Lidze
  • Skrzydłowy jest obserwowany przez potentatów
  • Klauzula w jego kontrakcie wynosi 50 mln euro

Młodzieniec przedłuży kontrakt z Athletikiem czy trafi do lepszego klubu?

Athletic Bilbao na pewno postara się przekonać Nico Williamsa do podpisania nowej umowy, choćby po to, żeby zwiększyć jego klauzulę odstępnego, która obecnie wynosi „zaledwie” 50 milionów euro. Ta kwota nie odstrasza potencjalnych kupców, którzy widzą w prawoskrzydłowym przyszłą gwiazdę światowego formatu. Aktualny kontrakt brata Inakiego z baskijskim zespołem wygasa 30 czerwca 2024 roku. Z drużyny Athletiku nie jest łatwo odejść, ponieważ klub z Bilbao opiera się tylko na zawodnikach z Kraju Basków, więc sprzedanego piłkarza jest ciężko zastąpić. Co więcej, Athletic płaci swoim graczom naprawdę wysokie pensje.

Nico zadebiutował w pierwszym zespole Athletiku w sezonie 2020/2021 (2 mecze w La Lidze), by w kolejnej kampanii już regularnie występować na poziomie seniorskim (40 spotkań, 3 bramki i 1 asysta). Rozgrywki 2022/2023 młodszy z braci Williams rozpoczął znakomicie – 2 gole oraz 2 ostatnie podania w 6 meczach, co zaowocowało powołaniem do reprezentacji Hiszpanii. Co ciekawe, Inaki Williams występuje w kadrze narodowej Ghany, do czego ostatnio był namawiany również Nico.

W kontekście ewentualnej przeprowadzki 20-letniego skrzydłowego mówi się o takich drużynach jak Liverpool, Manchester United, Juventus oraz Real Madryt. Wartość rynkowa Nico Williamsa szacowana jest przez „Transfermarkt” na 22 mln euro, ale jego odejście będzie możliwe za przynajmniej 50 mln euro, o ile Athletic Bilbao nie zdoła zwiększyć klauzuli odstępnego w jego umowie.

Czytaj więcej: Real szykuje nowy kontrakt dla defensora. Ogromna klauzula wykupu

Komentarze