“Nie jestem maszyną, mam też złe dni”

Robert Lewandowski
Robert Lewandowski fot. PressFocus

Robert Lewandowski latem zdecydował się na zmianę barw klubowych. Reprezentant Polski dołączył za 45 milionów euro do FC Barcelony z Bayernu Monachium. 34-latek w rozmowie z L’Equipe podzielił się swoimi wrażeniami z pobytu w klubie z Camp Nou.

  • Robert Lewandowski nie miał problemów z aklimatyzacją w FC Barcelonie
  • Polski napastnik zdobył już 17 bramek w ekipie z Camp Nowu
  • Zawodnik opowiedział ostatnio w rozmowie z L’Equipe o swoim pobycie w Hiszpanii

Lewandowski opowiedział o pracy nad sobą

Robert Lewandowski ma kontrakt ważny z FC Barcelona do 2026 roku z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. Pierwsze miesiące zawodnika w ekipie z Camp Nou były bardzo obiecujące. Między innymi w zremisowanym starciu z Interem Mediolan (3:3) polski napastnik popisał się skutecznością. W każdym razie Katalończycy już na dwie kolejki przed końce fazy grupowej praktycznie stracili szanse na udział w 1/8 finału Ligi mistrzów.

– Bardzo się cieszę, że trafiłem do tego wspaniałego klubu. Ludzie we mnie wierzą, przeżywam wspaniałe emocje. Jestem pewien, że znalazłem się we właściwym miejscu we właściwym czasie – powiedział Lewandowski w rozmowie z L’Equipe.

Zobacz także:

Staram się robić wszystko, co w mojej mocy. Robić rzeczy, których wcześniej nie robiłem. Zawsze pragnę goli. Nie mam jednak supermocy. Instynkt nigdy nie jest jednak nabyty. Staram się wizualizować rzeczy z góry – kontynuował Polak.

– Negatywne emocje mogą nas zatrzymać w drodze. Musisz włożyć trochę prawdziwej pracy umysłowej, aby zrobić to, co należy zrobić, bez względu na to, co się stanie. Nie jestem jednak maszyną, ale człowiekiem. Mam też złe dni – podsumował piłkarz.

W tej kampanii Lewandowski wystąpił 15 meczach, strzelając w nich 17 goli. Ponadto na koncie piłkarza są cztery asysty.

Czytaj więcej: FC Barcelona ma poważny problem, kolejna kontuzja w drużynie

Komentarze