Laporta: popełnilibyśmy błąd, mówiąc o Lewandowskim

Joan Laporta
Joan Laporta PressFocus

W piątek FC Barcelona zaprezentowała Raphinhę. Podczas wydarzenia głos zabierali też Mateu Alemany oraz Joan Laporta, którzy wypowiedzieli się też na temat Roberta Lewandowskiego czy Frenkiego de Jonga.

  • Podczas prezentacji Raphinhi wypowiedzieli się Laporta i Alemany
  • Obaj panowie wypowiadali się na temat transferów
  • Prezes Barcelony wypowiadał się z wielkim szacunkiem na temat Bayernu Monachium

“Dembele ma klauzulę w wysokości 100 milionów euro”

W piątek FC Barcelona zaprezentowała Raphinhę. Sam Brazylijczyk podkreślał, że spełnił swoje marzenie, ale znacznie ciekawsze wypowiedzi płynęły z ust Joana Laporty i Mateu Alemany’ego.

Lewandowski to piłkarz Bayernu. Bardzo szanujemy ten klub. Udzielając komentarzy, popełnilibyśmy błąd. Odpowiedź Bayernu na ofertę jeszcze nie nadeszła. Nie będziemy wchodzić w szczegóły – powiedział prezes Blaugrany. Czy wyobraża sobie grę Lewego z Raphinhą? – Obecnie możemy wyobrazić sobie akcję Raphinhi, która kończy się golem – spuentował Laporta. – Wyznaczyliśmy sobie cele, o które poprosił nas Xavi. Raphinha i Dembele to jego prośby – zakończył.

Mateu Alemany był bardziej otwarty w kwestiach piłkarzy.

Frenkie to dla nas ważny zawodnik, liczymy na niego. System fair play wymaga na nas sprzedaż piłkarzy. Decyzja na jego temat należy do trenera. On musi walczyć o wszystkie trofea. Ci, którzy polecą na tournee do USA, są na jego orbicie. Niektórzy znają już sytuację, a my jesteśmy w kontakcie z ich agentami – powiedział dyrektor sportowy. Do Stanów Zjednoczonych nie polecą Samuel Umtiti, Oscar Mingueza, Riqui Puig i Martin Braithwaite. – Wiecie, że nie lubię mówić o negocjacjach. Pod względem sportowym nie było wątpliwości wobec Dembele, ale była spora różnica między oczekiwaniami agentów i tym, że musi dostosować się do naszej drabinki płacowej. Negocjacje zajęły osiem miesięcy. Na szczęście, zawodnik narzucił swoją wolę pozostania. Jest dobrze opłacany, ale w granicach naszej drabinki. Ma w kontrakcie klauzulę odstępnego w wysokości stu milionów euro – dodał w kontekście Dembele.

Oczekuje się, że niebawem Barcelona dojdzie do porozumienia z Lewandowskim. Ponadto negocjuje w sprawie sprowadzenia Julesa Kounde i Cesara Azpilicuety.

Zobacz również: Obrońca Realu straci miejsce w wyjściowym składzie.

Komentarze