Niecodzienna seria Betisu trwa

Piłkarze Betisu
Piłkarze Betisu PressFocus

Real Valladolid w ramach La Liga zremisował z Realem Betis Sevilla 1:1 (0:0). Dla podopiecznych Manuela Pellegriniego to… szósty kolejny podział oczek na krajowym podwórku. Pod tym względem niewiele gorsi są gospodarze. Wszak Real Valladolid zanotował czwarty kolejny remis.

Real Betis Sevilla mógł szybko wyjść na prowadzenie w niedzielnym spotkaniu La Liga. W czwartej minucie szansę miał Aitor Ruibal Garcia, lecz na posterunku był Roberto Jimenez. Goście mieli po tej akcji jedynie rzut rożny.

Kilka minut potem do głosu doszli gospodarze. Real Valladolid objął prowadzenie po bramce Shona Weissmana, ale tylko na chwilę. Po wideoweryfikacji trafienie zawodnika gospodarzy zostało anulowane z powodu bardzo niewielkiego spalonego. Chwilę później Claudio Bravo sparował na rzut rożny strzał z rzutu wolnego autorstwa Michela.

Kilka minut po zmianie stron przyjezdni objęli prowadzenie 1:0. Juan Miranda celnie dograł z lewej strony pola karnego, a Ruibal Garcia uprzedził Jimeneza i wpakował piłkę do siatki Realu Valladolid.

Goście nie cieszyli się jednak długo z tego korzystnego dla siebie rezultatu. Niedługo potem do wyrównania doprowadził Weissman. Lucas Olaza precyzyjnie zacentrował w pole karne Beticos, a napastnik gospodarzy celnie uderzył główką. Więcej goli już nie padło i spotkanie zakończyło się podziałem oczek.

W tym momencie gospodarze są na 17. miejscu (31 oczek). Z kolei goście zajmują szóstą lokatę (51 punktów).