Niejasna przyszłość Zidane’a. Chce go Juve

Zinedine Zidane
Zinedine Zidane PressFocus

Po odpadnięciu Realu Madryt z Ligi Mistrzów pojawiły się nowe spekulacje na temat Zinedine’a Zidane’a. Trenera na przenosiny do Juventusu chce namawiać prezydent turyńskiego klubu, Andrea Agnelli.

Kontrakt Francuza z Realem Madryt będzie ważny jeszcze przez rok – do zakończenia sezonu 2021/2022. Nie jest jednak pewne, że na pewno zostanie on w klubie. Spekulacje na temat przyszłości Zinedine’a Zidane’a pojawiły się po tym, jak Królewscy odpadli w półfinale Ligi Mistrzów. Wiele zależeć może od tego czy klub ten wygra ostatecznie rozgrywki La Liga.

Zidane’a kusić ma Andrea Agnelli, który próbował sprowadzić go do Turynu już w 2019 roku. Wówczas nie zdołał namówić Francuza na współpracę i liczy na to, że uczyni to tym razem. Zwłaszcza, że Juventus niemal na pewno pożegna się po nieudanym sezonie z Andreą Pirlo. Stara Dama nie zdobyła Scudetto i odpadła przedwcześnie z Ligi Mistrzów. Potrzebuje teraz nowego otwarcia, a pomóc ma w tym szkoleniowiec z sukcesami na koncie.

Juve nie zapłaci mu tyle, co Real

Wśród innych nazwisk łączonych z Juventusem wymienia się Maxa Allegrego i Rino Gattuso. Numerem numer jeden na liście Agnellego jest jednak Zidane. Francuz jest emocjonalnie związany ze Starą Damą, gdzie występował jako piłkarz w latach 1996-2001.

Dziennikarze Tuttosport zaznaczają, że w przypadku przenosin do Turynu Zidane nie mógłby liczyć na obecne zarobki wynoszące 12 milionów euro za sezon. W Juventusie miałby otrzymać maksymalnie 7,5 miliona z bonusami związanymi z wynikami drużyny.

Komentarze