Niejasna sytuacja Depay’a. Różne opcje w grze

Memphis Depay
Memphis Depay Pressfocus

Memphis Depay ma jeszcze rok kontraktu. Jego intencją jest pozostanie na Camp Nou. Barcelona nie zamyka się na sprzedaż piłkarza.

  • Tego lata Memphis Depay może opuścić Barcelonę
  • Warunkiem do tego jest odpowiednio wysoka oferta transferowa
  • Holender może też podpisać nową umowę

Sytuacja zależy od ofert transferowych

Rok temu Memphis Depay zdecydował się wybrać ofertę Barcelony kosztem innych czołowych klubów w Europie. Holender przeniósł się na Camp Nou między innymi ze względu na swojego rodaka, który prowadził wówczas Blaugranę. Gdy Ronald Koeman został zwolniony, 28-latek nie spisywał się już tak dobrze, jak wcześniej. Finalnie sezon 2021/2022 skończył mając na koncie 13 trafień i 2 ostatnie podania we wszystkich rozgrywkach.

Wielu kibiców Barcelony uważa, że Depay nie spełnił oczekiwań i należy się rozstać z Holendrem. Zbliżone stanowisko zdaje się mieć sam klub, który pragnie kupić Roberta Lewandowskiego. Wówczas 28-latek stanie się zbędny. Blaugrana już teraz jest otwarta na rozstanie z Depay’em, któremu został rok kontraktu na Camp Nou. Z tego względu Barcelona zgodzi się na sprzedaż Holendra poniżej jego wartości rynkowej (według portalu Transfermarkt 35 milionów euro).

W poniedziałek Barcelona spotkała się z agentem 28-letniego napastnika. Wicemistrz Hiszpanii zapewne przekazał, że w przypadku otrzymania oferty w wysokości 15-20 milionów euro, poważnie rozważy sprzedaż Holendra. Ten może jednak dopiąć swego i przedłużyć pobyt na Camp Nou. Barcelona w przypadku braku satysfakcjonującej propozycji, przedłuży kontrakt 28-latka, aby nie stracić go za darmo.

Czytaj także: Finansowy majstersztyk Barcelony? Jest warunek

Komentarze