Niepewna przyszłość Adamy Traore i Daniego Alvesa

Adama Traore
Adama Traore Pressfocus

Dani Alves i Adama Traore mieli zimą znakomite wejście do drużyny. W ostatnich tygodniach ich rola w zespole systematycznie maleje, a obaj zawodnicy prezentują nierówną formę. Zdaniem dziennika AS, Traore i Alves mogą latem opuścić klub.

  • Dani Alves i Adama Traore w ostatnich tygodniach obniżyli loty
  • Obaj zawodnicy mogą latem opuścić klub
  • Traore prawdopodobnie wróci do Wolverhamptonu

Traore i Alves tracą na znaczeniu

Pierwsze mecze Adamy Traore po powrocie do FC Barcelony były bardzo udane. Skrzydłowy imponował szybkością i dryblingiem, a napastnicy korzystali z wykreowanych przez niego sytuacji. W ostatnich tygodniach tendencja ta uległa odwróceniu, a Hiszpan tylko raz w ostatnich dziesięciu meczach wybiegał na murawę w podstawowym składzie. Klub na ten moment wykluczył opcję wykupienia go z Wolverhamptonu za 24 miliony euro. Nie wydaje się żeby skrzydłowy miał zostać w Barcelonie na kolejny sezon. Zwłaszcza, że klub planuje transfer Raphinhi, a z wypożyczeń wrócą Alex Collado i Francisco Trincao. 

Forma Daniego Alvesa w ostatnich tygodniach była bardzo nierówna. Brazylijczyk słabo zaprezentował się chociażby w meczu z Levante, w którym sprokurował rzut karny. Ponadto wątpliwości Barcy odnośnie przedłużenia współpracy wzbudza także zaawansowany wiek prawego obrońcy. Gdyby Serginio Dest został sprzedany, a do Blaugrany ostatecznie nie trafił Cesar Azpilicueta, niewykluczone, że Dani Alves zostanie w klubie na kolejny sezon. Inne zdanie na ten temat ma dziennik AS. Według jego dziennikarzy,  nawet świetne relacja z Xavi i Joanem Laportą mogą nie uchronić Brazylijczyka przed odejściem.  

Nie wiadomo jeszcze, jaką rolę na boisku dla Sergiego Roberto przewiduje Xavi. Intencją trenera było przedłużenie z wychowankiem kontraktu, zatem można zakładać, że szkoleniowiec ma plan na wkomponowanie Hiszpana do składu.

Czytaj dalej: Kryzys na Camp Nou. Historyczna seria porażek

Komentarze