Niepewna przyszłość Benzemy w Realu Madryt

Karim Benzema
Karim Benzema fot. PressFocus

Karim Benzema ma kontrakt ważny z Realem Madryt do końca czerwca 2023 roku. Francuz jednak wciąż nie podjął decyzji w sprawie swojej przyszłości. Mimo że prezydent Los Blancos Florentino Perez zadeklarował już, że jest chętny na parafowanie nowej umowy z doświadczonym napastnikiem.

  • Karim Benzema wciąż nie zdecydował o swojej przyszłości
  • W mediach nie brakuje spekulacji dotyczących Francuca
  • Nowe wieści dotyczące 34-latka przekazał dziennik Diario AS

Benzema dla Realu Madryt jak amulet

Karim Benzema w tym sezonie prezentuje formę życie. 34-latek we wszystkich rozgrywkach zdobył jak na razie 24 bramki, a ponadto zaliczył dziewięć asyst. Już wiadomo, że klub z Madrytu chciałby przedłużyć umowę z Benzemą o rok.

W związku z tym realny scenariusz zakłada, że były zawodnik Olympique Lyon będzie w kolejnej kampanii decydował o sile ofensywnej Królewskich wraz z Kylianem Mbappe. Mistrz świata z 2018 roku jest od dłuższego czasu łączony z transferem do Realu.

Diario AS twierdzi jednak, że filar ofensywy Los Blancos nie podjął jeszcze decyzji, czy zostanie w szeregach ekipy z Santiago Bernabeu. Wpływ na taki obrót wydarzeń może mieć zainteresowanie Erlingiem Haalandem przez Real. Gdyby stołeczny klub miał w swojej ofensywie tercet, składający się z takich piłkarzy jak: Karim Benzema, Kylian Mbappe i Erling Haaland, to z jeden z tych zawodników musiałby się pogodzić z rolą rezerwowego.

Wydaje się zatem logiczne, że ostatecznie reprezentant Norwegii nie zasili szeregów Realu. Tym samym większe szanse na pozyskanie piłkarza będzie miał odwieczny rywal Królewskich w postaci FC Barcelony. Dopóki jednak nie została podjęta ostateczna decyzja, to Benzema nie jest pewny swojego losu w klubie.

Czytaj więcej: FC Barcelona złoży odwołanie od kary dla Dani Alvesa

Komentarze