Niepewna sytuacja pomocnika Realu. Czeka na konkretne oferty

Marco Asensio
Marco Asensio PressFocus

Przyszłość Marco Asensio jest od dłuższego czasu tematem intensywny spekulacji. Okazuje się, że jego pozostanie w Realu Madryt nie jest wykluczone, mimo informacji o zainteresowaniu jego osobą ze strony klubów Premier League. Na razie jednak w tej kwestii brakuje konkretów. 

  • Marco Asensio nie jest jeszcze pewny barwy jakiego klubu będzie reprezentował w nadchodzącym sezonie
  • Real Madryt nie otrzymał na razie żadnej konkretnej oferty w sprawie transferu pomocnika
  • Jedną z opcji jest pozostanie Asensio w klubie do końca obecnego kontraktu

Asensio ze znakami zapytania

Asensio jest związany z Realem Madryt umową do czerwca 2023 roku, ale w ostatnim czasie był łączony z opuszczeniem klubu już podczas letniego okna transferowego. Mówiło się o zainteresowaniu ze strony Newcastle United i West Ham United, ale do tej pory żadne konkretne oferty z tych klubów nie napłynęły.

Według Fabrizio Romano na chwilę obecną najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest pozostanie Asensio do końca obecnego kontraktu i odejście z klubu na zasadzie wolnego transferu. Nie oznacza to jednak, że sytuacja nie ulegnie zmianie w nadchodzących tygodniach. Real Madryt będzie gotowy rozważyć ewentualne oferty nawet w sierpniu.

Sam piłkarz również może być gotowy na rozważenie propozycji z innych klubów, bowiem regularne występy mogłyby mu pomóc w przekonaniu selekcjonera reprezentacji Hiszpanii Luisa Enrique do powołania go na tegoroczny mundial. Na grę co tydzień Asensio na pewno nie będzie mógł liczyć w Realu Madryt. 

W poprzednim sezonie Asensio wystąpił co prawda 31 ligowych spotkaniach, zdobywając w nich 10 bramek, ale na murawę w podstawowym składzie wybiegał tylko 19 razy. W nadchodzącym sezonie rywalizacja o podstawową jedenastkę Królewskich będzie jeszcze większa.

Zobacz także: Real rozstanie się z napastnikiem. Znamy szczegóły

Komentarze