Niepokój w Madrycie. Real poważnie osłabiony z Liverpoolem?

Toni Kroos
Toni Kroos fot. PressFocus

Już w przyszłym tygodniu drużynę Realu Madryt czeka pierwsze ćwierćfinałowe spotkanie Ligi Mistrzów z Liverpoolem. W klubie z Santiago Bernabeu panuje duży niepokój związany z problemami zdrowotnymi, z jakimi zmagają się Toni Kroos i Fede Valverde.

Kroos i Valverde nadal nie trenują z Realem

Kroos i Valverde nabawili się kontuzji podczas zgrupowań swoich reprezentacji i na razie nie wznowili jeszcze treningów. Jak informuje Mundo Deportivo, choć piłkarze wrócili do Madrytu, to zabrakło ich podczas środowego treningu Królewskich. Tym samym pod coraz większym znakiem zapytania stoi ich występ przeciwko Liverpoolowi.

Valverde zmaga się obecnie z problemami mięśniowymi w prawej nodze, podczas gdy Kroos nabawił się urazu przywodziciela. Jeszcze niedawno informowano, że obaj powinni być do dyspozycji sztabu szkoleniowego Realu Madryt na pierwsze ćwierćfinałowe spotkanie, ale z każdym dniem jest to coraz mniej prawdopodobne.

Dla trenera Realu Zinedine’a Zidane’a większym problemem byłaby nieobecność Kroosa. 31-letni reprezentant Niemiec jest bowiem jednym z kluczowych zawodników prowadzonej przez niego drużyny. W obecnym sezonie rozegrał już 35 spotkań we wszystkich rozgrywkach, zdobywając dwie bramki i notując dziewięć asyst.

Z kolei 22-letni Valverde, który niedawno również zmagał się z urazem mięśniowym, w ostatnim czasie nie mógł liczyć na miejsce w podstawowym składzie. Ewentualna jego absencja nie będzie więc tak odczuwalna, ale z pewnością zmniejszy pole manewru sztabowi szkoleniowemu Realu.

Pierwsze spotkanie pomiędzy Realem Madryt i Liverpoolem rozegrane zostanie 6 kwietnia.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze