Niespodziewana porażka Celty!

La Liga
La Liga

Ostatnie sobotnie spotkanie hiszpańskiej La Liga pomiędzy Celtą Vigo a Eibarem zakończyło się zaskakującą wygraną zespołu przyjezdnych. Autorem jedynego gola w tym spotkaniu był Manu del Moral. Goście przetrwali głownie za sprawą swojego bramkarza.

Czytaj dalej…

Początek meczu nie wskazywał wcale na późniejsze problemy gospodarzy. Celta mogła już w ósmej minucie objąć prowadzenie, ale sposobu na Iruretę nie znalazł w dobrej sytuacji Mallo. Przyjezdni po raz pierwszy odgryźli się w dwudziestej minucie gry, kiedy na bramkę uderzał Manu del Moral.

Wspomniany napastnik doczekał się gola zaledwie dziesięć minut później, kiedy wykończył akcję Arrubarreny, oddając mocny strzał po ziemi.

Piłkarze Celty dążyli po przerwie do tego, by doprowadzić co najmniej do wyrównania. Dobrą okazję miał ku temu Nolito, a jeszcze bliżej wpisania się na listę strzelców był na kwadrans przed końcem meczu rezerwowy Charles.

Eibar zawdzięcza swoje zwycięstwo w dużej mierze bramkarzowi – Irurecie, który popisał się kilkoma paradami. Komentatorzy nieprzypadkowo okrzyknęli go bohaterem tego spotkania.

Wspomniany golkiper nie miałby jednak nic do powiedzenia, gdyby w samej końcówce nieco skuteczniejszy był Krohn-Dehl. Piłka po uderzeniu duńskiego pomocnika odbiła się od poprzeczki.

Celta Vigo – Eibar UD 0:1 (0:1)
0:1 Del Moral 30′

Pełna statystyka meczu

Komentarze