Niespodziewany kandydat na trenera Barcelony

Piłkarze Barcelony
Piłkarze Barcelony PressFocus

Nadal nie wiadomo kto będzie trenerem Barcelony w przyszłym sezonie. Władze katalońskiego klubu z prezydentem Joanem Laportą na czele rozważają wiele wariantów. Na trenerskiej giełdzie nazwisk pojawiają się również inne nazwiska. Według Mundo Deportivo jednym z kandydatów do zastąpienia Ronalda Koemana jest Frank Rijkaard.

Rijkaard łączony z powrotem do Barcelony

Ronald Koeman jest związany z Barceloną umową do 30 czerwca 2022 roku, ale jego przyszłość w klubie stoi pod znakiem zapytania. Prezydent klubu Joan Laporta nie podjął w tej sprawie jeszcze żadnej decyzji, ale analizuje różne możliwości. W ostatnich dniach najczęściej w kontekście pracy w Barcelonie wymieniany był Hansi Flick, ale o zatrudnienia Niemca może być bardzo trudno.

Według informacji Mundo Deportivo na liście potencjalnych następców Koemana znajduje się także jego rodak Frank Rijkaard. To właśnie 58-latek był pierwszym trenerem, z którym Laporta współpracował, gdy został prezydentem Barcelony w 2003 roku. Podczas pracy w stolicy Katalonii Rijkaard poprowadził drużynę do zwycięstwa w Lidze Mistrzów w 2006 roku oraz dwóch mistrzowskich tytułów.

Rijkaard po rozstaniu z Barceloną w 2008 roku prowadził jeszcze drużynę Galatasaray Stambuł oraz był selekcjonerem reprezentacji Arabii Saudyjskiej. Na początku 2013 roku przerwał jednak trenerską karierę i razem z rodziną zamieszkał w Amsterdamie.

Komentarze