Niespodziewany priorytet Barcelony

Ousmane Dembele
Ousmane Dembele Pressfocus

W ostatnich tygodniach na kluczowego zawodnika Barcelony w walce o mistrzostwo Hiszpanii w tym sezonie niespodziewanie wyrósł Ousmane Dembele. Jeszcze kilka miesięcy temu wydawało się, że dni Francuza w katalońskim klubie są policzone. Tymczasem jak informuje Mundo Deportivo, aktualnie największym priorytetem klubu z Camp Nou jest przedłużenie kontraktu z zawodnikiem.

Nowa sytuacja Dembele

Latem ubiegłego roku Dembele był mocno łączony z przenosinami na zasadzie wypożyczenia do Manchesteru United. Francuz w katalońskim klubie miał zwolnić miejsce dla Memphisa Depay’a, którego w swoim zespole widział trener Ronald Koeman. Ostatecznie jednak do takiej transakcji nie doszło i Francuz pozostał w katalońskim zespole.

Od tamtej pory sytuacja Dembele uległa diametralnej zmianie. Obecnie Francuz, także dzięki przejściu na ustawienie 3-5-2, jest jednym z najważniejszych zawodników dla Ronalda Koemana. Zawodnik wykorzystywać swojej atuty i mocno przyczynił się do dobrych wyników drużyny w ostatnich tygodniach.

Nowy kontrakt priorytetem dla Barcelony

Aktualna umowa Dembele z Barceloną obowiązuje do 2022 roku, ale według informacji Mundo Deporitvo piłka otrzymał już od klubu propozycję jej przedłużenia. Zatrzymanie zawodnika na dłużej w zespole ma być jednym z priorytetów Dumy Katalonii. Sam piłkarz również czuje się ważnym zawodnikiem drużyny i jest bardzo szczęśliwy. W najbliższych tygodniach prawdopodobnie będą toczyły się rozmowy między stronami na temat warunków nowego kontraktu, ale w Barcelonie panuje przekonanie, że porozumienie jest kwestią czasu.

W obecnym sezonie Dembele rozegrał we wszystkich rozgrywkach 35 spotkań, zdobywając dziewięć bramek i dokładając do tego cztery asysty. Co ważne od meczu z Realem Valladolid 22 grudnia wystąpił w 23 kolejnych spotkaniach, co pokazuje, że kłopoty zdrowotne ma już za sobą.

Komentarze