Nietoperze zbyt słabe dla beniaminka

Piłkarze Elche
Piłkarze Elche fot. PressFocus

Elche niespodziewanie pokonuje Valencię 2:1 (2:0) w meczu 7. kolejki La Liga. Beniaminek po tym zwycięstwie awansował aż na piątą pozycję w tabeli. Nietoperze notują zatem trzecią z rzędu ligową porażkę.

Czytaj dalej…

W pierwszej połowie Valencia nie istniała. Nietoperze stworzyli sobie tylko jedną akcję bramkową, której nawet nie potrafili zakończyć celnym strzałem. Nie dziwi więc fakt, że to Elche wyszło pierwsze na prowadzenie.

W 19. minucie Fernandez Pomares znalazł się z piłką na skrzydle. Balansem ciała zgubił jednego z obrońców i pobiegł w kierunku pola karnego, z którego to oddał mocny strzał na dalszy słupek. Domenech musiał wyciągać piłkę z bramki, a Hiszpan wyprowadził Elche na prowadzenie.

Elche podwyższyło prowadzenie w 37. minucie spotkania. Udział w bramce ponownie miał Fernandez Pomares. Tym razem jednak wystąpił w roli asystenta. Zagrał piłkę do Fidela, a ten bez wahania oddał strzał zza pola karnego w kierunku lewego słupka. Zaskoczony ponownie bramkarz Valencii wpuścił drugiego gola.

Bieg meczu całkowicie odwrócił się w drugiej połowie. Valencia konstruowała bardzo dużo akcji, zagrażając często bramce Elche. Dobrze jednak spisywał się Badia, który nie raz uratował swoją drużynę od utraty gola.

Bramkarz Elche pod dużym naciskiem drużyny gości skapitulował jednak w 74. minucie. Wtedy to Lato otrzymał doskonałe podanie od Kangin Lee i znalazł się w sytuacji sam na sam. Napastnik okiwał golkipera i bez problemu skierował piłkę do pustej bramki, ustalając wynik spotkania na 2:1.

Komentarze