Niezwykły dzień w La Liga

La Liga
La Liga

Dzień wczorajszy był niezwykłym dniem w rozgrywkach ligi hiszpańskiej. Pierwszy raz od ponad roku zdarzyła się sytuacja, że nikt z trójki Leo Messi, Cristiano Ronaldo i Radamel Falcao, nie strzelili bramki. Ostatnim dzień, w którym ktoś ze wspomnianych napastników nie strzelił gola to 26 października 2011 roku.

Czytaj dalej…

We wczorajszym dniu, mimo że Barcelona i Real Madryt pokonały swoich rywalów, to brakowało nazwisk najlepszych strzelców drużyn w rubryczce zdobywców goli. Atletico Madryt natomiast, przegrało na Mestalla z Valencią 0:2.

Ponad rok temu 26 października 2011 roku mogliśmy zaobserwować podobną sytuację. Wtedy zespół Barcelony, po bramce z rzutu wolnego Xavi’ego pokonał Grenadę. Real Madryt wygrał 3:1 z Villarrealem, a gole zdobywali Karim Benzema, Kaka i Angel Di Maria. Na San Mames w Bilbao przegrało Ateltico 3:0.

Od tego czasu w La Liga, czyli 38. kolejek zawsze strzelał ktoś ze wspaniałej trójki bramkę. Nie może to dziwić, bo Leo Messi i Cristiano Ronaldo to w tej chwili najlepsi napastnicy na globie. Radamel Falcao natomiast w zeszłym sezonie strzelał dużo bramek, ale jego fenomen na dobre podziwiamy dopiero w tym roku.

Tak więc walka o nagrodę Pichichi dla najlepszego strzelca w Hiszpanii pozostała w tym samym miejscu, co przed 10. kolejką Primera Division. Argentyńczyk nadal ma 13 bramek w Barcelonie, CR7 nastrzelał 11 goli dla Realu Madryt, a Falcao w czerwono-białej koszulce 10 razy znalazł drogę do bramki drużyn przeciwnych.

(Paweł Tymoszuk)

Komentarze