Nowa opcja dla Depaya

Memphis Depay
Memphis Depay Pressfocus

Do tej pory o transfer Memphisa Depaya zabiegały Manchester United i Tottenham Hotspur. The Sun donosi, że do walki o Holendra włączyło się również Newcastle United.

  • Newcastle United nie przeprowadziło jeszcze tego lata transferów piłkarzy ofensywnych
  • Eddie Howie jednak boi się, czy Memphis Depay odnalazłby się w jego systemie
  • FC Barcelona za holenderskiego atakującego oczekuje 17 mln euro

Sroki zainteresowane Depayem?

W debiutanckim sezonie w barwach FC Barcelona, Memphis Depay rozegrał 38 meczów, w których strzelił 13 goli i zanotował 2 asysty. Przeciętna postawa w przekroju całych rozgrywek, silna konkurencja, zarówno w ataku, jak i na skrzydle, a także cięcia budżetowe sprawiają, że na Camp Nou najchętniej pozbyli się Holendra. Sam Depay w obliczu zbliżających się wielkimi krokami MŚ 2022, też chętnie zmieniłby klub na taki, w którym mógłby występować regularnie.

Największe zainteresowanie Depayem do niedawna wykazywał Tottenham Hotspur, ale 80-krotny reprezentant Holandii odrzucił ofertę Kogutów, argumentując to tym, że chce walczyć o najwyższe cele. O powrót Depaya na Old Trafford zabiega również Manchester United,a gracza Barcy do transferu ma przekonać osoba rodaka na stanowisku menedżera MU, Erika ten Haga.

The Sun donosi, że także Newcastle United mogłoby chcieć Depaya. Sroki dokonały już ciekawych wzmocnień w defensywie (Nick Pope, Sven Botman), ale nie przeprowadziło jeszcze żadnych transferów piłkarzy ofensywnych. FC Barcelona wycenia swojego gracza na 17 mln euro, co jednak sam zainteresowany uznał za kwotę zdecydowanie przesadzoną, która może mu skutecznie utrudnić przenosiny do innego klubu.

Na St. James` Park pojawiają się jednak wątpliwości, czy Depay nie będzie oczekiwał, iż cała taktyka Srok będzie ustawiona pod niego. Z kolei menedżer Eddie Howie wyżej niż Holendra, ma cenić umiejętności napastnika Everton FC i reprezentacji Anglii, Dominica Calverta-Lewina.

Przeczytaj również: Niejasna sytuacja Depay’a. Różne opcje w grze

Komentarze