Nowe szczegóły kontraktu Araujo. Gigantyczna klauzula wykupu

Ronald Araujo
Ronald Araujo Pressfocus

Ronald Araujo zgodził się na niewielkie zarobki, przedłużając dzięki temu kontrakt z FC Barceloną. Fabrizio Romano przekazał nowe szczegóły odnośnie ostatnich negocjacji. Klauzula wykupu wynosi teraz miliard euro.

  • Ronaldo Araujo zaakceptował warunki nowej umowy
  • Obrońca podpisze kontrakt do 2026 r.
  • Barca zażądała klauzuli wykupu w wysokości miliarda euro

Araujo na dłużej w Barcelonie

Ronald Araujo był kuszony w ostatnim czasie przez kluby z Premier League. Pomimo lukratywnych ofert, Urugwajczyk przystał na nowe warunki FC Barcelony. Dobra forma zaczęła przyciągać coraz więcej chętnych, dlatego Joan Laporta przystąpił do konkretnych działań.

I tak rozpoczęto konstruowanie nowych umów dla wartościowych piłkarzy. Zaczęto od 23-latka, którego umowa wygasa w 2023 r. Już wcześniej wiadome było, że gracz zostanie w Katalonii. Niemniej jednak, dopiero Fabrizio Romano rzucił więcej światła na całą sytuację. Okazało się, że po odnowie kontraktu obie strony zwiążą się do 2026 r.

Do tego klauzula wykupu osiągnie okrągły miliard, żeby odstraszyć wszystkich zainteresowanych kupnem utalentowanego defensora. Ronald Araujo przystał też na zarobki w wysokości 5 mln euro rocznie, chociaż te wieści nie zostały jeszcze potwierdzone przez Romano, a jedynie przewijają się w katalońskich mediach.

– “Papierkowa robota będzie gotowa „wkrótce” dla Ronalda Araujo i jego nowego kontraktu z Barceloną. Umowa do czerwca 2026 r. potwierdzona, w tym klauzula wykupu miliard euro. Oficjalne oświadczenie to kwestia dni” – zaznaczył Romano.

– “Barcelona jest nadal bardziej niż optymistyczna również w sprawie rozszerzenia Gaviego” – dodał.

Czytaj więcej: Barcelona ma konkretny plan dotyczący Lewandowskiego

Komentarze