Kounde: nie miałem wątpliwości, że chcę grać dla Barcy

Jules Kounde w otoczeniu klubowych działaczy
Jules Kounde w otoczeniu klubowych działaczy Pressfocus

W poniedziałek odbyła się oficjalna prezentacja Julesa Kounde jako nowego zawodnika FC Barcelony. Francuz podczas konferencji prasowej opowiedział o szczegółach transferu do Blaugrany, a także odrzuconej propozycji od Chelsea Londyn.

  • Chelsea rywalizowała z FC Barceloną o transfer Julesa Kounde
  • The Blues oferowali za niego więcej pieniędzy i wyższe zarobki, ale zawodnik wybrał Barcę
  • W poniedziałek Francuz został zaprezentowany na Camp Nou

Kounde nie wahał się przy wyborze klubu

Jeszcze kilka tygodni temu, wiele wskazywało na to, że Jules Kounde zostanie zawodnikiem Chelsea Londyn. The Blues złożyli za niego atrakcyjniejszą ofertę od FC Barcelony, a w Londynie stoper mógłby liczyć na atrakcyjniejsze zarobki. Kluczowe okazało się jednak zdanie zawodnika Sevilli, który wolał pozostać w La Liga i przenieść się do Barcy.

Wicemistrzowie Hiszpanii zapłacili za defensora ok 50 milionów euro. W poniedziałek odbyła się oficjalna prezentacja Francuza, podczas której wziął on udział w konferencji prasowej. Opowiedział w jej trakcie o odrzuconej ofercie Chelsea, a także co przekonało go do transferu do Dumy Katalonii. 

– Jestem dumny i szczęśliwy z powodu dołączenia do tak wielkiego i ambitnego klubu, jakim jest FC Barcelona. Trener chciał mojego transferu i to było dla mnie istotne. Poprosił mnie, bym kontynuował to, co zacząłem pokazywać w Sevilli – zaczął Kounde. 

– Rozmowy z Xavim były niezwykle cenne. Czułem jego pasję i to, że bardzo zależało mu na moim transferze. Na tym etapie kariery było to dla mnie niezwykle istotne. Miałem ofertę z Chelsea i wszystko było już gotowe, ale wolałem poczekać, aż Barca dojdzie do porozumienia z Sevillą. Kiedy tylko usłyszałem, że jest to możliwe, nie miałem wątpliwości co do tego, że chcę grać dla FC Barcelony – dodał.

Czytaj też: Laporta: Barcelona nie ma żadnych problemów z Chelsea

Komentarze