Nowy prezydent Barcelony wyściskał Leo Messiego

Leo Messi
Leo Messi PressFocus

Mundo Deportivo donosi, że doszło już do pierwszego spotkania nowego prezydenta Barceolony, Joana Laporty z Lionelem Messim. Nowy sternik Katalońskiego klubu udał się wraz z zespołem na mecz Ligi Mistrzów do Paryża.

Joan Laporta wygrał w minioną niedzielę wybory na nowego prezydenta Barcelony. Zdążył już spotkać się z pierwszym zespołem. Media opisują zwłaszcza jego powitanie z Lionelem Messim. “Laporta go uściskał” – donosi Mundo Deportivo.

Obaj panowie mają przed sobą poważną rozmowę. Będzie ona dotyczyła przyszłości Argentyńczyka na Camp Nou. W czasie kampanii wyborczej Joan Laporta deklarował, że jest jedynym kandydatem, który jest w stanie przekonać Messiego do pozostania w klubie. Gdyby negocjacje z Argentyńczykiem nie ułożyły się udanie i ostatecznie by odszedł, to zaufanie do nowego prezydenta zostałoby nadszarpnięte.

Laporta poleciał do Paryża

Kontrakt Messiego wygasa już latem i nie wiadomo, co zrobi. Dotychczas piłkarz deklarował, że podejmie decyzję po sezonie i na razie chce się skupić na grze w piłce. Teraz, po wybraniu Laporty, rozmowy mogą zacząć się jednak prędzej.

Nowy prezydent wybrał się wraz z drużyną do Paryża i będzie zasiadać na trybunie honorowej podczas meczu Ligi Mistrzów. Duma Katalonii znajduje się w trudnym położeniu, bo przegrała pierwsze spotkanie z PSG 1:4. Musiałby zdarzyć się cud, by Messi i spółka awansowali do ćwierćfinału.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze